CaféziaDarčeky

13 dôvodov, prečo piť Caféziu

Jedinečná a kvalitná káva. Káva, ktorá vás nakopne a naštartuje, ale vaše telo po jej požití nepocíti žiadne ťažkosti. Káva, ktorá spríjemní vaše chvíle pohody a ktorej spoznanie nikdy neobanujete. Káva, ktorej chuť si zamilujete. Aj vy takú hľadáte?

Fajn, tak my vám to uľahčíme: Ponúkame vám trinásť dôvodov, prečo by to mala byť práve Cafézia.

1. Káva s kofeínom, ale bez vedľajších účinkov

Mnoho ľudí má po vypití kávy rôzne ťažkosti, či už ide o búšenie srdca, trasenie rúk, sčervenanie, zvýšené potenie, prípadne bolesti hlavy. Pri Cafézii, ktorá je mimochodom 100-percentná Arabica, nič z tohto nehrozí: naša káva je totiž doplnená špeciálnym výťažkom z bylín, ktorý uľahčuje metabolizovanie kofeínu. Na vedľajšie príznaky rýchlo zabudnete.

2. Káva s bylinami, ktorá neprekysľuje

Troma tajomnými bylinami, ktorých existenciu sme naznačili už v predchádzajúcom bode, sú lipkavec, yzop a yerba maté. Ich presný pomer je výrobným tajomstvom, ale niečo vám prezradiť predsa len môžeme. Byliny upravujú pH kávy a znižujú jej kyslosť, za čo sa vám váš žalúdok určite poďakuje. Problémy s prekyslením organizmu budú razom fuč.

3. Káva, po ktorej viete spať

Je to tak. Neklameme vás a nevymýšľame si. Cafézia vás na jednej strane nakopne, ale ak si odrazu zmyslíte, že chcete ísť spať, žiadny problém. Dokonca sa vyspíte ešte lepšie. Túto doslova neuveriteľnú vlastnosť sme podrobnejšie vysvetlili v článku „Ako je možné, že po Cafézii viete zaspať?“

4. Káva, ktorej vypijete toľko, koľko chcete

Stavíme sa, že aj toto je pre nadšených milovníkov kávy vynikajúca správa. Kofeín nachádzajúci sa v Cafézii má o toľko jemnejšie účinky na metabolizmus, že tejto kávy môžete vypiť tak veľa, ako len chcete. Bežný kávičkár zvyčajne vypije tri alebo štyri šálky denne, potom sa už zvyšuje riziko rôznych vedľajších príznakov. Pri Cafézii je táto hranica omnoho ďalej.

Jedenie a konzumovanie kávových zŕn
Cafézia je stopercentná Arabica pochádzajúca z Peru a Hondurasu.

5. Káva vhodná v tehotenstve i počas dojčenia

U tehotných žien je rýchlosť metabolizovania kofeínu znížená a jeho hladina sa preto udržuje o čosi vyššie. Práve kvôli tomu sa v tehotenstve odporúča striedmy príjem kofeínu. Cafézia však funguje inak a pre tehotné ženy je VHODNEJŠOU alternatívou. Ako ideálny produkt ju odporúčame aj dojčiacim ženám. Viac sa o tejto téme dozviete v článku špecificky zameranom na kávu v tehotenstve.

6. Káva vhodná pri histamínovej intolerancii

Histamínová intolerancia a káva. Mnoho ľudí vám povie, že tieto dve veci jednoducho nejdú dokopy. Viacerí „hitkári“ to majú v živote ťažké a neprestajne sa musia obmedzovať, často sa preto vzdali aj kávy. Avšak ako sme spomínali, Cafézia funguje inak ako bežné kávy a medzi ľuďmi s histamínovou intoleranciou máme mnoho desiatok spokojných zákazníkov. O histamínovej intolerancii a káve čítajte TU.

7. Káva vhodná pre celiatikov

Celiatici nie sú natoľko problémovou skupinou, ako skôr spomínaní histaminici, ale aj medzi nimi sa nájdu ľudia, ktorí kávu nemôžu. Cafézia je však aj pre nich perfektný variant a zatiaľ sme nezaznamenali ani jeden prípad, že by niekomu nesadla a spôsobila by vedľajšie problémy.

8. Bio organická a kóšer káva

Cafézia je bio organická káva s certifikátmi USDA Organic a OC/PRO Canada, ktoré dokladujú, že bola dopestovaná bez aditív, pesticídov či herbicídov. Ide teda o najčistejší produkt. Cafézia je okrem toho aj kóšer, čo ocenia i predstavitelia židovskej obce.

9. Fairtrade káva

Na tejto oblasti si dávame mimoriadne záležať a venovali sme jej už viacero článkov, ktoré nájdete pod značkou fairtrade. Snažíme sa výrazne zasadiť o to, aby farmári starajúci sa o produkciu kávy nekrachovali a mohli uživiť svoje rodiny. Systém „férového obchodu“, vďaka ktorému nie sú zdieraní a za kávu dostanú toľko peňazí, aby prežili a dokázali fungovať na solídnej úrovni, je podľa nás doposiaľ najlepším riešením. Cafézia ho hrdo podporuje.

bio organická káva Cafézia
My ju jednoducho milujeme 🙂

10. Káva v biodegradovateľnom obale

Cafézia je dodávaná v obale s jednostranným ventilom a hermetickým zipsom, vďaka čomu si dlho udrží sviežosť, ale dôležitá je aj iná skutočnosť. Jej obal je biodegradovateľný a ak by ste ho niekde len tak pohodili, do štyroch rokov by sa úplne rozložil – v ideálnych podmienkach v kompostéri by sa tak stalo aj omnoho skôr. Vysvetlenie tajomstiev biodegradovateľného obalu nájdete TU.

11. Káva s dokonalou chuťou

Ak si niekto myslí, že prímes bylín, prípadne upravené pH, sa postarajú o pokazenie chuti, je na omyle. Cafézia má klasickú kávovú chuť a sme presvedčení o tom, že chutí ešte lepšie, ako iné kávy. Ale ako sa hovorí, „papier znesie veľa“: najlepšie spravíte, ak si ju sami vyskúšate a presvedčíte sa na vlastnej koži. Taká Alexandra Orviská sa už presvedčila a povedala, že je to „najlepšia káva na celom svete“.

12. Pozitívne vlastnosti kávy

Káva pomáha znižovať riziko kardiovaskulárnych ochorení, káva pomáha s naštartovaním metabolizmu a tým pádom i s chudnutím, káva pomáha zmenšovať riziko tvorby žlčníkových kameňov, káva môže pomôcť k sviežej pokožke, atď, atď. Viac sa o pozitívnych vlastnostiach kávy dočítate TU. A máte pravdu, toto neplatí len o Cafézii, ale o všetkých kávach. Radi to však pripomíname.

13. Káva, ktorá spolutvorí Blog o káve

Káva píše články! OK, celkom takto to nie je, ale kúpou Cafézie podporíte aj fungovanie Blogu o káve. Publikujeme toho viac ako dosť, takže príjemné čítanie.

Cafézia: bio organická káva s bylinami.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close