Recepty

Espresso affogato (VIDEO)

Ak patríte medzi pravidelných návštevníkov kaviarní, pravdepodobne ste si v ponukových lístkoch všimli nápoj zvaný „Espresso affogato“. Možno však ani netušíte, že je to mimoriadne jednoduchá vec, ktorú si doma pripravíte v priebehu niekoľkých minút.

Obe slová z názvu tohto nápoja pochádzajú z taliančiny. Espresso pochopiteľne prekladať netreba, ale ak by sme tak chceli spraviť, tak je to niečo špeciálne, rýchle a expresné. A affogato znamená utopený, takže celé toto spojenie je s dávkou nadhľadu vlastne rýchly utopenec.

Na prípravu populárneho talianskeho dezertu vám postačia len dve ingrediencie, avšak v závislosti od vašej chuti a maškrtnosti ich môže byť aj viac. Hlavne však ide o jednu jednoduchú vec: do pohára vložíte jeden alebo dva kopčeky vanilkovej zmrzliny (podľa vašej osobnej preferencie) a zalejete ich espressom alebo akokoľvek pripravenou kávou. Hotovo.

Keďže ide o pôvodom taliansky nápoj, niektoré zdroje uvádzajú, že ho treba pripravovať s talianskou zmrzlinou gelato, ktorú kúpite bez väčších problémov, avšak na trhu je k dispozícii mnoho rôznych kvalitných produktov.

Radi dodáme, že ak máte chuť, tak si espresso affogato doplňte aj nastrúhanou čokoládou, prípadne čokoládovým topingom. A kvalitný dezert je na svete. Dobrú chuť!

Náš tip: Dnes si už zmrzlinu viete pripraviť aj sami. Športoví nadšenci, ktorí nemajú chuť preháňať to s extrémnymi dávkami cukru, dokonca môžu staviť aj na proteínovú zmrzlinu od GymBeam s minimálnym obsahom cukru a 32 gramami bielkovín v jednej dávke.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close