Zaujímavosti o káve

Blog o káve: Nový domov slovenských kávičkárov

Káva si vo svete získava čoraz väčšiu popularitu. Postupom času viac a viac ľudí objavuje jej arómu, chuť a pochopiteľne aj jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým telo veľmi rýchlo získa energiu a pri vykonávaní bežných denných činností je odrazu omnoho agilnejšie. Ale to určite poznáte.

Slovenský kávový trh napreduje, na scéne je značné množstvo produktov, do popredia sa dostávajú aj menšie pražiarne, čoraz väčšia skupina ľudí si je ochotná priplatiť za kvalitnú, prípadne výberovú kávu, množia sa jedinečné kaviarne s vlastnou dušou a nezvyčajnou atmosférou.

Všeobecne tu však chýba(la) stránka, ktorá by túto komunitu dokázala zastrešiť, dala jej akýsi domov, pomohla jej s prístupom k informáciám a poskytla priestor pre vyjadrenie názorov. A práve preto vznikol web blogokave.sk.

Kto sme?

Sme nadšenci, ktorí milujú kávu a láskou k tomuto nápoju chcú nakaziť aj ostatných. Vo svojom tíme máme skúsených ľudí z viacerých oblastí, pričom o napĺňanie obsahovej stránky webu sa bude starať redaktor, ktorý napísal už približne 50 000 článkov a má viac ako 17 rokov skúseností.

Aká je naša vízia?

Chceme vytvoriť zdroj, kde nájdete všetky informácie, ktoré z kávovej oblasti potrebujete, jednoducho povedané, akúsi Kávopediu. Ak ste na našej stránke nenašli to, pre čo ste sem prišli, informujte nás a pokúsime sa rýchlo to napraviť.

Na akých hodnotách si zakladáme?

Mimoriadne nám záleží na ekológii a túto tému chceme jednoznačne forsírovať. Vždy nás poteší predaj kávy v biodegradovateľnom obale, prípadne „to go“ vo vratných pohároch (alebo jedlých), jednoznačne odmietame napríklad jednorazové plasty. Sme zástancami certifikátov bio, organic, fair trade a rovnako aj ďalších, ktoré podporujú udržateľnosť.

Dá sa s Blogom o káve spolupracovať?

Samozrejme. Veľmi radi nadviažeme kooperáciu či už s výrobcami a distribútormi kávy, prípadne s predajcami kávovarov, mlynčekov a akéhokoľvek príslušenstva, ktoré by sa našim čitateľom mohlo hodiť, avšak otvorení sme aj spolupráci s kaviarňami. To všetko buď formou natívnych článkov, affiliate odkazov, prípadne aj vlastných rubrík na tejto stránke. V prípade záujmu o spoluprácu prejdite do rubriky KONTAKT a napíšte nám.

Ako s nami ostať v kontakte?

Najideálnejšie je pochopiteľne popri denno-dennom kávičkovaní zablúdiť na našu stránku a nájsť si zaujímavý článoček, ktorý by vás potešil, prípadne by ste sa vďaka nemu niečo naučili. Určite však odporúčame prihlásiť sa aj do nášho newslettra (nájdete ho na titulnej stránke, prípadne vo formulári na spodku tohto článku), vďaka ktorému sa vám sem-tam pripomenieme.

Tešíme sa!

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close