Zaujímavosti o káve

Bratislava je pre milovníkov kávy siedmym najlepším európskym mestom

Európania sú z pohľadu konzumovania kávy najaktívnejší. Nikde sa jej na hlavu nespotrebuje toľko, ako na starom kontinente a podľa posledných dostupných údajov tomuto rebríčku kraľujú Fíni, za ktorými nasledujú Švédi a Islanďania, pričom prvá mimoeurópska krajina sa nachádza až na siedmom mieste. Je ňou Libanon.

Spoločnosť Selecta sa pokúsila prísť na to, ktoré mesto je pre milovníka kávy úplne najlepšie a z nášho pohľadu je veľmi zaujímavé, že Bratislava sa v rebríčku 89 skúmaných metropol dostala na skvelé siedme miesto.

„Analyzovali sme niekoľko dát vrátane ceny kávy, kvality kaviarní, počtu kaviarní, ale aj toho, koľko z nich má wi-fi, aká je hľadanosť slova ‚káva‘ v Googli, dovoz kávy v porovnaní s HDP, či počet obyvateľov,“ informuje Selecta, ktorá po normalizovaní dostupných dát za víťaza vyhlásila škótsky Edinburgh.

Tlačová správa informuje o tom, že Edinburgh dostal 5,81 bodu, druhý Amsterdam 5,71, nasledovali Florencia (5,4), Dublin (5,31) a Antverpy (5,21). Šiestu pozíciu obsadilo Sarajevo, siedmu Bratislava, ôsmu Bologna, deviatu Praha a desiatu Lisabon.

Zaujímavá je aj ďalšia štatistika týkajúca sa ceny kávy v porovnaní s priemerným denným zárobkom. Tu sa na prvé miesto dostal švajčiarsky Zürich (2,47%), za ktorým nasledovali talianske mestá Rím, Janov, Miláno, Turín a Florencia. Siedmy skončil Frankfurt, ôsma Bologna, deviaty Madrid a desiaty Hamburg.

Umiestnenie Bratislavy a ani žiadneho iného slovenského mesta v tomto ukazovateli už dostupné štatistiky neuvádzajú.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close