Exkluzívne

Bratislava v máji privíta najväčší slovenský kávový festival Two Coffee Champs

V piatok a sobotu 10. a 11. mája 2024 sa v priestoroch Novej Cvernovky v Bratislave uskutoční najväčší kávový festival na území Slovenskej republiky. Two Coffee Champs napíše už svoju tretiu kapitolu a bude nabitý známymi menami.

Fanúšikovia a milovníci kávy budú môcť ochutnať kávu a kávové nápoje z niekoľkých desiatok pražiarní nielen zo Slovenska. „Návštevníci budú môcť kávy ochutnávať zadarmo, budú môcť navštíviť obrovské množstvo prednášok, cuppingov či workshopov zameraných na senzoriku a domácu prípravu kávy,“ povedal pre Blog o káve Patrik Sláma z organizačného tímu.

Organizátori Two Coffee Champs pred festivalom hlásia, že oproti minulým ročníkom zväčšili niektoré zóny a k dispozícii tak bude viac priestoru na užitie si troch hlavných aspektov festivalu: kávy, hudby a umenia.

Two Coffee Champs 2023 - atmosféra
Foto: Oleksandra Sherhina

Neobmedzená konzumácia kávy

Denný lístok na festival je v tejto chvíli na goout.net k dispozícii za 16 eur, dvojdňový za 27 eur, pričom zakúpiť sa dajú aj VIP lístky s festivalovou taškou, za ktoré sa pripláca 5 eur (vypredaných je z nich už viac ako 80%, takže sa treba poponáhľať). Deti do 13 rokov majú vstup zadarmo.

„Vstupenka zahŕňa neobmedzenú konzumáciu kávy, vstup do všetkých zón festivalu a rovnako tak účasť na prednáškach a riadených degustáciách kávy. Návštevníci sa okrem toho môžu tešiť aj na súťaže v príprave kávy, v rámci ktorých sa stretnú a pomerajú si sily a schopnosti baristi zo Slovenska i zahraničia. K dispozícii bude aj nová rozšírená gastro zóna s jedlom a nápojmi,“ dodal Patrik Sláma.

Two Coffee Champs 2023
Foto: Matěj Blaho

Hviezdne obsadenie

Festivalu sa zúčastní aj viacero partnerov Blogu o káve, napríklad Coffeein, Kávoholik, Diamond’s Roastery, Goriffee, Verticcio či Idylika, ale tešiť sa môžete aj na ďalšie slovenské pražiarne ako Čierna perla, Mlsnacava, Spojka, KAAN, Red Fawn, Rye Island Roastery a mnoho ďalších. Účasť potvrdilo niekoľko desiatok pražiarní.

Celý zoznam zúčastnených pražiarní nájdete na webovej stránke TCC. Na rovnakom mieste je k dispozícii aj zoznam prednášok i workshopov, ako aj informácie o súťažiach.

Aktuálne informácie o festivale nájdete na instagramovom konte @twocoffeechamps a na webovej stránke twocoffeechamps.com.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close