Zaujímavosti o káve

Britský doktor tvrdí, že v mletej káve nájdete aj kúsky švábov

O poriadny rozruch sa postaral britský doktor Karan Raj, ktorý otvorene povedal, že v mletej káve sa nachádzajú aj kúsky švábov. Vraj je to úplne normálne a ťažko tomu zabrániť, takže jednotlivé krajiny to do istej malej miery aj povoľujú. Šváby v mletej káve teda reálne môžu byť.

Doktor spadajúci pod Národnú zdravotnú službu Veľkej Británie (NHS) sa týmito slovami prezentoval na sociálnej sieti TikTok, kde má viac ako tri milióny sledujúcich. Asi netreba hovoriť, akú búrku svojimi slovami rozpútal.

Šváby v mletej káve

„Mali by ste vedieť, že ak pijete kávu, konzumujete aj šváby,“ uviedol Karan Raj. „Mletá káva, ktorú dostanete vo väčšine obchodov, obsahuje aj určité množstvo švábov.“

Lekár následne vysvetlil, ako prišiel k tomuto záveru: „Určité percento kávových zŕn je napadnuté švábmi alebo iným hmyzom a zvyčajne je to tak, že pri spracovaní sa ich už nedá kompletne zbaviť. Sú teda upražené a pomleté spolu s kávovými zrnami.“

V rámci povolených limitov

„Väčšina potravinárskych komôr aj povoľuje určitý podiel kúskov chrobákov v jedle,“ pokračoval Karan Raj. „Také šváby obsahujú veľa proteínu… ale ak ste na ne alergickí, radšej sa mletej káve vyhnite.“

Veľmi prekvapili aj slová o tom, že ľudia pracujúci v oblasti spracovania kávy zvyknú byť na švábov alergickí. Vedeli ste, prečo je to tak?

„Ľudia pracujúci v oblasti spracovania kávy sú na šváby často alergickí v dôsledku neprestajného narábania s kávovými zrnami,“ dodal Raj.

Keď o tom píše aj Sprudge…

Správa sa veľmi rýchlo rozletela svetom internetu a prebrali ju aj najčítanejšie anglické periodiká ako Daily Mail, Mirror či Sun. Ak si poviete, že „OK, je to iba bulvár“, tak pozor: o šváboch v mletej káve už písal aj renomovaný kávový zdroj Sprudge.

V každom prípade sa nebojte, pretože existuje riešenie: ak ste fanúšikom mletej alebo instantnej kávy, prejdite na zrnkovú a problém je vyriešený. Sami totiž uvidíte, čo si do svojho nápoja pomeliete.

PS: My vám odporúčame tento eshop s kvalitnou kávou. Pri zrnkovej viete, čo si pomeliete 😉

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close