Cafézia

Cafézia sa popíjala počas Art Film Festu, prezentoval ju sám doktor Dobránsky

Tohtoročný Medzinárodný filmový festival Art Film Fest podporila aj spoločnosť Cafézia, ktorá je distribútorom kvalitných bio organických káv s veľmi netradičnými a špecifickými vlastnosťami.

Stalo sa tak v piatok 21. júna 2019 v rámci mimoriadne nabitého dňa. Najskôr si na košickej Hlavnej ulici cenu Hercova misia prevzal z rúk riaditeľa festivalu Milana Lasicu legendárny český herec Jíří Lábus a program následne pokračoval módnou prehliadkou Fashion meets Art Film Fest Košice doplnenou množstvom vystúpení rôznych umelcov a skupín.

Metropola východného Slovenska ožila a centrom mesta sa hmýrilo mnoho známych tvárí, medzi ktorými sme identifikovali napríklad herečku Danicu Jurčovú, herca Mateja Marušina či Košičana roka 2018 v kategórii Osobnosť Milana Kolcuna. Súčasťou tohto všetkého bola aj spoločnosť Cafézia, ktorá pri súsoší Immaculata návštevníkov občerstvovala kvalitnou kávou.

„Sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou takejto noblesnej akcie,“ povedala výkonná riaditeľka spoločnosti Cafézia a výhradná distribútorka kávy pre územie Slovenska Jana Krajňaková. „Stavili sme na svojskú stratégiu a ponúkali sme dva protipóly: jednak jemne praženú Sarah Blend, ktorá je chuťovo jemná, a jednak Dark Roast so silne horkou chuťou. Veríme, že každý si prišiel na svoje.“

Akciu svojou prítomnosťou poctil aj uznávaný vedec a autor Cafézie, Slovák žijúci v Kanade, doktor Tomáš Dobránsky. Netradičné vlastnosti tohto produktu rád prezentoval prítomným zvedavcom.

Výhodou Cafézie je napríklad to, že vďaka bylinkám má upravené pH a neprekysľuje. Konzument po vychutnaní si nášho KOFEÍNOVÉHO produktu nepocíti žiadne vedľajšie príznaky pitia kávy, ani pri väčšom množstve sa nedostavia bolesti žalúdka, nerozbúši sa srdce. Cafézia je navyše vhodná aj pre tehotné a dojčiace ženy, celiatikov či ľudí s intoleranciou na histamín.

„Ďalšia skvelá vlastnosť spočíva v tom, že Caféziu možno popíjať i večer a dokonca aj pred spaním. Tomuto ľudia príliš nechcú veriť a keď ju podávame večer, zvykneme sa stretávať s váhavými reakciami. Inak tomu nebolo ani tentoraz,“ dodala Krajňaková, ktorej s vysvetľovaním vplyvu troch byliniek – yzop lekársky, lipkavec marinkový a yerba maté – ochotne pomáhal sám doktor Dobránsky.

Vysvetlil, že ich úloha je v spomaľovaní metabolizmu kofeínu, pričom neovplyvňujú ostatné vlastnosti dobrej kávy. „Len znižujú alebo úplne odstraňujú negatívne účinky kofeínu na ľudský organizmus, avšak jeho vplyvy podporujúce kognitívne funkcie zostávajú zachované,“ usmial sa Dobránsky.

Doplňme, že po novom sme pre vás otvorili náš nový showroom Cafézie na Bočnej 6 v Košiciach, kde viete ochutnať naše produkty. Veríme, že túto možnosť ocenia hlavne majitelia kaviarní, s ktorými si o našich produktoch radi pohovoríme. Neváhajte nás kontaktovať!

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close