Zaujímavosti o káve

Chcú mačky kávu zahrabať? Naše testy to nepotvrdili… (VIDEO)

V priebehu posledných dní sme sa dostali k zaujímavej informácii. Hovorí sa o tom, že mačky kávu nemajú radi, nevonia im a chcú ju zahrabať. Ťažko povedať, čo ich k tomu vedie, ale pripomína to snahu o zahrabanie exkrementu.

A nie je to žiadna náhoda, ktorá by sa mala týkať jednej jedinej konkrétnej mačky, pretože na sociálnych sieťach je takýchto videí veľa. Nám to nedalo a vybrali sme sa priamo do terénu, kde sme mačky podrobili dôkladnému testu.

Do cesty sme im postavili poriadne lákadlo, konkrétne kávu Ethiopia Koshere od slovenskej pražiarne Coffeein, ktorá v hodnotení SCA dostala 88 bodov. Ide o kávu, ktorá sa zbierala v januári až marci tohto roku a upražená bola 15. júna 2020, teda dvanásť dní pred testom.

Mačky teda dostali poriadnu chuťovku, ale napriek tomu ju nechceli. Ochutnalo ju len jedno mačiatko, ktoré ešte s kávou pravdepodobne nemalo žiadne skúsenosti a túžilo spoznať, čo to je.

Na druhej strane sa nepotvrdili ani domnienky, že mačky by kávu chceli zahrabať. Nič také totiž nespravila žiadna zo siedmich mačiek, ktorej sme kávu predložili. Niekoľko videí z našich snáh prikladáme nižšie…

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close