Zaujímavosti

Citáty o káve

Eshop s kávou

Káva inšpiruje. Poriadne nás naštartuje v práci, osvieži nám myšlienky, dodá energiu do života. Mnohé osobnosti sa do nej zamilovali natoľko, že o nej doslova básnili. Takto vzniklo viacero zaujímavých citátov, z ktorých vám ponúkame to najlepšie.

Nech sa páči zopár kúskov na zamyslenie…

„Za každým úspešným mužom je žena. Za každou úspešnou ženou je poriadne množstvo kávy.“ (Stephanie Piroová, americká autorka komiksov o káve)

 „Ľudstvo je množina všetkých jedincov druhu Homo sapiens, z ktorých dve tretiny nič nerobia a zvyšná tretina pije kávu.“ (Dittmar Chmelař, český autor poviedok, popularizátor vedy, prekladateľ)

„Ideálny deň je ten, ktorý sa začína kávou a končí vínom.“ (neznámy autor)

„Aj zlá káva je lepšia ako žiadna káva.“ (David Lynch, americký filmový režisér, scenárista, maliar)

„Vôňa kávy: vôňa, ktorá oddeľuje noc od dňa.“ (Haruki Murakami, japonský spisovateľ)

„Sila ľudskej mysle je v priamej úmere s množstvom vypitej kávy.“ (James Mackintosh, škótsky právnik, politik, historik)

„Som blázon do kávy. Keď raz ochutnáte poriadnu kávu, neexistuje cesta späť. Jednoducho neexistuje.“ (Hugh Laurie, britský herec a stvárniteľ Dr. Housa, hudobník, spisovateľ a komik)

„Reštauráciu vždy posudzujem podľa kvality chleba a kávy.“ (Burt Lancaster, americký herec, moderátor, režisér, producent a politický aktivista)

„Čierna ako diabol, horúca ako peklo, čistá ako anjel a sladká ako láska. Káva.“ (Charles Maurice de Talleyrand-Périgord, francúzsky politik a diplomat)

„Nikdy som nepovedal, že mám kávu radšej ako sex. Povedal som len to, že ju mám častejšie.“ ( Kevin Sinnott, waleský maliar)

“Cappuccino je sex v šálke.“ (Anthony T. Hincks, americký spisovateľ a autor mnohých citátov)

„Nikdy never nikomu, kto nepije kávu.“ (AJ Lee, americká zápasníčka)

„Káva, podobne ako hudba a filmy, nepozná žiadne hranice. Káva je jazyk sám o sebe.“(Jackie Chan, hongkongský rodák, majster bojového umenia, herec, producent, komik, akčná hviezda, spevák)

„Najradšej mám vrelú ženu a chladnú kávu. Jedno i druhé sa postará o to, že sa nespálite.“ (Albert Chevalier, anglický herec, komik, spevák)

„Káva, najobľúbenejší nápoj civilizovaného sveta.“ (Thomas Jefferson, bývalý  americký prezident)

„Nejlepší sport je kafé a dort.“ (Halina Pawlowská, česká spisovateľka, scenáristka, publicistka a vydavateľka)

„Nepotrebujem motivačné citáty. Potrebujem kávu!“ (neznámy autor)

„Kedysi sa ľudia vítali chlebom a soľou, dnes kávou.“ (neznámy autor)

Casa del Caffé
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close