Zaujímavosti o káve

Cyperčan sa s najväčšou kávovou maľbou dostal do knihy rekordov

Cyperský chlapec menom Alex Dzaghigian sa v úvode januára zapísal do Guinnessovej knihy rekordov. Podarilo sa mu to s najväčšou kávovou maľbou, ktorej rozloha predstavuje 158,37m².

Projekt realizoval v gréckej Sparte, kde si pripomenul veľkú historickú udalosť, konkrétne boj 300 udatných Sparťanov s perzskou armádou, ktorý sa odohral pri Termopylách (480pnl).

Pri kávovej maľbe sa využívajú kávové granuly staršieho dáta, ktoré sa premiešajú s vodou. Najskôr je nutné vytvoriť viacero odtieňov, ktoré sa následne dajú vhodne kombinovať.

Osemnásťročný študent z Nikózie tvoril svoje dielo celé tri dni, ale napokon to stálo za to. Jeho rekord bol odobrený a schválený.

Kávovou maľbou chcel pripomenúť uplynutie 2 500 rokov od legendárnej bitky. Zahrnul do nej aj niekoľko postavičiek z gréckej mytológie ako napríklad hydru, teda netvora s hadím telom a deviatimi dračími hlavami.

Maľba má zachytávať aj hrdinu menom Leonidas, ktorý v boji viedol Sparťanov.

Alex Dzaghigian sa do Guinnessovej knihy rekordov zapísal druhýkrát. V minulom roku sa mu to podarilo vďaka najväčšej kresbe realizovanej jednotlivcom. Vyobrazil korytnačku uviaznutú v plastovom odpade, čím chcel zvýšiť všeobecné povedomie o plastovom znečistení.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close