Predstavujeme nové kávy

Darček na Deň otcov: Káva pre super ocka od Coffeeinu

Deň otcov pravidelne pripadá na tretiu júnovú nedeľu, tentoraz to bude 16. jún. Je to deň oslavujúci otcov a otcovstvo ako také. Slovenská pražiareň kávy Coffeein pri tejto príležitosti pripravila špeciálnu kávu nazvanú „Káva pre super ocka“. Hľadáte darček na deň otcov? Tento tip sa vám bude hodiť.

Keď máte otca, prípadne chcete potešiť akéhokoľvek otca vo svojom okolí, tak toto je maličkosť, po ktorej by ste mali siahnuť. Káva stojí na eshope coffeein.sk len 7,50€ a so zľavovým kódom BLOGOKAVE10 cena klesne dokonca pod 7 eur.

Kombinácia Brazílie a Kolumbie

Káva pre super ocka je zložená z dvoch arabík. Polovicu tvorí káva Brazil Cerrado Diamond a druhú polovicu Colombia Risaralda La Celia. Dokopy tvoria sladkú orieškovo-čokoládovú kávu vhodnú pre milovníkov klasického espressa. Káva sa výborne hodí aj do mliečnych nápojov, hlavne na cappuccino.

Zrná Kávy pre super ocka sú kvalitné a bez defektov. Pražené sú rovnomerne a tak, aby boli vhodné na konzervatívnejšie espresso. V odbornej reči je takýto stupeň praženia označený ako full city.

Sladká orieškovo-čokoládová káva

„Správne pripravenému espressu dominuje vysoká sladkosť,“ povedal barista Blogu o káve Filip Lörinc. „Pripomína orieškovo-čokoládovú bonboniéru s dochuťou trstinového cukru a vanilky. Espresso je hutné a lahodne sa prelieva na jazyku.“

Filip si kávu pripravoval na pákovom kávovare, zvolil brew ratio (pomer kávy a vody) 1:2, teplotu 90 stupňov a espresso nechal pretekať 25 sekúnd. Káva je však výborne kompatibilná aj s automatickými kávovarmi, ktoré s ňou nemajú žiadny problém a dokážu z nej vytiahnuť výbornú chuť.

Zľavový kód

Treba však dodať, že káva nie je vhodná pre ľudí, ktorí hľadajú uletenejšie kávové chute alebo ovocnosť. Je skôr klasická, konzervatívna a bez acidity. Keď vo svojom okolí máte otca, ktorý vyhľadáva práve niečo takéto, poďte na coffeein.sk a vyhľadajte si Kávu pre super ocka. Pri nákupe nezabudnite uplatniť zľavový kód BLOGOKAVE10.

darček na deň otcov - Coffeein káva super ocko
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close