Spôsoby prípravy

Darček pre kávičkára? Sety na prípravu filtrovanej kávy od Melody Roastery

Chceli by ste začať s filtrovanou kávou, ale neviete, čo si zadovážiť na začiatok? Možností je skutočne veľa. V spolupráci s Melody Roastery sme pre vás pripravili dva rôzne štartovacie balíčky pre prípravu filtrovanej kávy na doma. 

Prvý balíček Filter základ je určený pre úplných začiatočníkov. Druhý Filter Plus je vhodný pre milovníkov kávy zapálených pre naozajstnú kvalitu. 

set na prípravu filtrovanej kávy filter základ
Balíček na prípravu filtrovanej kávy Filter základ.

Balíček na prípravu filtrovanej kávy Filter základ

V prvom balíčku nájdete tie najzákladnejšie pomôcky, ktoré budete potrebovať pri príprave filtrovanej kávy.

Dripper Hario V60 

Jedným z najdostupnejších, najvyužívanejších a najspoľahlivejších dripperov je určite dripper Hario V60. Áno, je to ten, ktorý môžete vidieť v takmer každej kaviarni tretej kávovej vlny. Jeho výhodou je kompatibilita s rôznymi druhmi filtračných papierov a rôzne možnosti využitia a prípravy kávy. Jeho veľkým plusom je aj jeho štýlový dizajn. Nájsť ho môžete v rôznych farbách a materiáloch (sklo, keramika, plast,…). 

plastový dripper Hario od Melody Roastery
Plastový dripper Hario V60.

V sete Filter základ nájdete plastový z dôvodu výbornej teplotnej retencie. Plastový dripper sa skôr nahreje, je nerozbitný a veľmi ľahký. Pohrať sa s ním môžete nielen vy, ale taktiež aj najmenší kávoví nadšenci – vaše deti. 

Náš tip: K dripperu si v Melody Roastery môžete dokúpiť aj dekantér Hario. Dekantér bol vytvorený priamo pre dripper Hario V60. Čerstvá káva tak môže z dripperu pretekať priamo do elegantnej a praktickej “konvičky”. 

Filtračné papiere Hario

K dripperu Hario V60 budete potrebovať vhodné filtračné papiere. Výber je naozaj široký. Firma Hario vyrába okrem dripperov aj filtračné papiere vytvorené priamo pre dripper Hario V60. Presne tieto nájdete aj v balíčku Filter základ. 

Mlynček Hario Mini Slim Plus

Ďalšia esenciálna vec je mlynček, a tých je na trhu naozaj veľa. Keďže s výberovou kávou ešte len začínate, na začiatok vám postačí aj lacnejší mlynček. Jedným z overených je Hario Mini Slim Plus. Je to lacný, ľahký a funkčný mlynček, ktorý vám otvorí okná do sveta čerstvo mletej kávy. Ľahko na ňom pochopíte fungovanie mlynčeka, mlecích kameňov či nastavovanie hrúbky mletia. 

mlynček na kávu Hario Mini Slim Plus
Mlynček na kávu Hario Mini Slim Plus.

Káva – Etiópia Guji a Kostarika Hacienda Colima

Posledným chýbajúcim dielikom do skladačky je predsa káva. V Melody Roastery vám pribalia ich najpredávanejšie kávy na filter – naturálnu Etiópiu Guji a anaeróbne fermentovanú Kostariku Hacienda Colima. Etiópia Guji je plná sladkých ovocných tónov v podobe lesných jahôd a dozretých marhúľ. Jej acidita je citrusová, no nie príliš výrazná. Kostarika Hacienda Colima je zasa kávou pre tých odvážnejších. Tóny sliviek, acidita čučoriedok a dochuť mliečnej čokolády si vás jednoducho získajú už pri prvom dúšku. 

Balíček na prípravu filtrovanej kávy Filter Plus

Tento balíček je vhodný najmä pre tých z vás, ktorí to s filtrom myslíte naozaj vážne. V sete nájdete okrem najzákladnejšieho príslušenstva aj nadstavbu, ktorá vašu prípravu povýši na vyššiu úroveň. 

Melody Roastery - set na prípravu filtrovanej kávy
Set na prípravu filtrovanej kávy Filter Plus.

Dripper Hario V60 + filtračné papiere

Základom je dobrý, no zároveň dizajnový dripper. V tomto prípade nájdete v komplete dripper Hario V60 v sklenenej verzii. Jeho dizajn je veľmi minimalistický a určite sa bude krásne vynímať na vašej kávovej poličke. K dripperu vám Melody Roastery pribalí aj vhodné filtračné papiere značky Hario. 

Náš tip: K dripperu si v Melody Roastery môžete dokúpiť aj dekantér Hario. Dekantér bol vytvorený priamo pre dripper Hario V60. Čerstvá káva tak môže z dripperu pretekať priamo do elegantnej a praktickej “konvičky”. 

sklenený dripper Hario V60
Sklenený dripper Hario V60.

Mlynček Timemore Chestnut C3 Pro

Keď chcete z kávy dostať jej maximálny potenciál, základom je kvalitný mlynček. Ak vám záleží na rovnomernosti mletia, kvalitnom vyhotovení a imidžovom dizajne, Timemore Chestnut C3 Pro je pre vás vhodný. Mlynček Timemore C3 Pro je novou vylepšenou verziou predchádzajúcich modelov tejto značky. 

Jeho výhodou je presnejšie a konzistentnejšie mletie, no najväčším plusom je nastavenie hrúbky mletia bez klikov. “Stepless” systém vám umožňuje nastaviť hrúbku bez akýchkoľvek obmedzení. Mlynček je vyrobený z hliníka a nerezovej ocele, čo zabezpečuje dlhotrvácnosť a odolnosť. 

mlynček na kávu Timemore Chestnut C3 Pro
Mlynček na kávu Timemore Chestnut C3 Pro.

Váha Timemore Black Mirror Basic Plus

Oproti prvému balíčku nájdete v sete Filter plus veľmi dôležitú súčasť plnohodnotnej výbavy, ktorou je váha. Spoľahlivá váha so zabudovanými stopkami je obrovským pomocníkom. Váhu využijete nielen na presné odváženie vstupnej dávky, ale taktiež aj na odváženie jednotlivých nálevov pri príprave filtrovanej kávy. Stopky vám zas pomôžu udržať konzistentnosť a presnosť receptu. 

V Melody Roastery pre vás vybrali minimalistickú váhu Timemore Black Mirror Basic Plus. Váha má rýchlu odozvu, je presná na 0,1g a má zabudovanú lítiovú batériu, ktorá vydrží až 24 hodín. Batéria je dobíjateľná pomocou USB-C, čiže si s jej výdržou nemusíte robiť starosť.

set na prípravu filtrovanej kávy filter plus
Set Filter Plus.

Káva – Etiópia Guji a Kostarika Hacienda Colima

Aký by to bol balíček bez vynikajúcej kávy, na ktorej si môžete otestovať vaše nové príslušenstvo? Aj vo Filter Plus nájdete  dve kávy – naturálne spracovanú Etiópiu Guji a anaeróbne fermentovanú Kostariku. Obe vám poskytnú ovocnosť, jemnú aciditu a sladkosť. Ktorá sa stane vaším favoritom?

Bonus – vákuová nádoba Airscape

Často sa nás pýtate, v akých nádobách alebo “sáčkoch” je najlepšie skladovať kávu. K obom kompletom si môžete dokúpiť vákuové dózy na kávu Airscape. Vďaka silikónovému okraju a pohyblivému viečku, ktorým vytlačíte vzduch z nádoby pomocou ventilu, ostane vaša káva dlhšie čerstvá. Keď je káva nesprávne skladovaná, stráca svoju aromatiku aj chuťové prvky. Tomuto môžete predísť práve skladovaním kávy v nádobe Airscape. 

Záver

Poznáte kávomila, ktorý by potreboval vylepšiť domácu kaviareň? Vďaka setom od Melody Roastery si už nemusíte lámať hlavu nad vhodným vianočným darčekom. Alebo ste práve vy tým nadšencom do filtrovanej kávy? Obdarujte seba. Kliknite na melodyroastery.sk a nájdite si produkty Filter základ alebo Filter Plus.

príprava filtrovanej kávy
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close