Kávovary

De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM: Automatický kávovar, ktorý musíte mať (recenzia)

Hľadáte automatický kávovar do domácnosti alebo do kancelárie? My sme si detailne posvietili na kávovar De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.74.MB (a jeho sestru De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.75MB), o ktorom vám v tejto recenzii povieme všetko, čo by ste potrebovali vedieť a čo by vám mohlo pomôcť rozhodnúť sa.

Pravdepodobne viete, že slovom „primadona“ označujeme hlavnú ženskú spevácku postavu v operách a operetách. Toto označenie je odvodené od talianskych slov „prima donna“ znamenajúce „prvá dáma“. No a tak, ako je primadona neoddeliteľnou súčasťou opery, by sa mohla PrimaDonna stať neoddeliteľnou súčasťou vašich domácností a kancelárií.

V redakcii Blogu o káve ju máme už niekoľko týždňov a to, čo ponúka, si vychutnávame plnými dúškami. A nie je toho málo, pretože v ponuke má viac ako dve desiatky nápojov. Zoznámte sa s prvou dámou medzi automatickými kávovarmi.

automatický kávovar De'Longhi PrimaDonna Soul ECAM

Aká je De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.74.MB a 610.75MB?

De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM je plne automatický kávovar označovaný ako „bean to cup“. Stačí vám teda obstarať si upražené kávovníkové zrno, nasypať ho do zbernej nádoby a potom už nerobiť v podstate vôbec nič. Teda len stlačiť ikonku želaného nápoja, chvíľku počkať a následne si ho vychutnávať.

Domáci barista vie vďaka prepracovanému LatteCrema System-u pripravovať aj kvalitné našľahané mlieko (nádoba s mliekom výborne pasuje do chladničky) a dovedna tak ponúkne až 21 rôznych nápojov. Nemusíte teda ostať pri espresse, ale pokojne môžete siahnuť aj po cappuccine alebo po dobrom latté. Verte nám: ponúkané možnosti si budete užívať.

–> POZRIEŤ SI AKTUÁLNU CENU KÁVOVARU <–

Výzor a parametre PrimaDonny

Na to, aby ste kávovar De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.74.MB alebo 610.75MB umiestnili do svojho príbytku, potrebujete priestor široký minimálne 26 centimetrov a „hlboký“ 48 centimetrov. Kávovar má na výšku 39 centimetrov a keďže do neho potrebujete zhora sypať zrná, potrebujete nájsť zvislý priestor o rozmere aspoň 50 centimetrov. Ak vám to kuchyňa ponúka, super. Nám sa na kuchynskú linku pomestí LTT. Len tak tak.

De'Longhi PrimaDonna Soul ECAM

Hmotnosť kávovaru je 11,4 kilogramu. Nie je to málo, ale keďže nejde o zariadenie, ktoré sa často premiestňuje, je to v poriadku. Raz položiť na vhodné miesto a potom už len kávičkovať.

Odborníci na dizajn sa zhodujú v tom, že po stránke štýlovosti PrimaDonna mierne zaostáva za konkurentmi ako La Specialista alebo Sage Oracle Touch. Nie je stavaná ako najúžasnejšia ozdoba kuchynského priestoru, ale aj tak je pekná. Nám sa páči, byt nám vhodne dopĺňa a vieme si živo predstaviť, že by sa hodila aj do akejkoľvek kancelárie.

Počiatočné nastavenie? Nič ľahšie neexistuje

Keď sme kávovar prvýkrát zapli do elektriny a pokúsili sa spraviť si kávu, nebolo to nič náročné. Ľahko sme si na ňom navolili slovenčinu a krok po kroku uložili prvotné nastavenia. Po malej chvíli bol automat pripravený na použitie.

De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM vás prostredníctvom LCD displeja postupne sá informuje o všetkom, čo potrebuje. Pripomenie vám, že máte nasypať zrnkovú kávu (maximum je 500 gramov), naplniť nádobu vodou (2,2 litra), prípadne že máte vyprázdniť úložný priestor pre kávový odpad alebo vyliať nádržku s odpadovou vodou. Pri zapnutí a vypnutí sa kávovar automaticky premyje a po určitom čase si sám vyžiada aj odvápnenie.

nádobka na sypanie zŕn do kávovaru DeLonghi
Vo vrchnej časti kávovaru sa nachádza takáto nádoba, do ktorej nasypete až 500 gramov zrnkovej kávy.

Prehľadný displej, jednoduché ovládanie

Navolenie želaného nápoja je veľmi jednoduché. Deje sa tak prostredníctvom 4,3-palcového LCD dotykového displeja, ktorý sa nachádza na vrchu prednej časti kávostroja. Ovládanie je priamočiare a zvládne ho každý.

Spoločnosť De’Longhi k automatu vyvinula aj aplikáciu Coffee Link, vďaka ktorej môžete niektoré nastavenia robiť aj na diaľku. Z vedľajšej miestnosti si môžete vyvolať aj proces prípravy kávy, ale tu to nie je až také jednoduché: najskôr by ste si totiž na miesto potrebovali vložiť šálku.

Predstava o tom, že sa ráno zobudíte, z postele si navolíte espresso a začne vám v byte rozvoniavať, bohužiaľ nie je celkom reálna. Stroj sa pri zapnutí najskôr prečistí a do šálky by vám tak natiekla iba voda a až potom želané espresso.

Aplikácia však zohráva dôležitú úlohu pri režime „Bean Adapt“. Stroj takto viete informovať o tom, či ste do neho nasypali arabiku, prípadne kombináciu arabiky a robusty, no a zvoliť viete aj to, ako je káva upražená (light, medium, medium dark, dark).

Keď to skombinujete s vami zvolenou hrúbkou mletia, viete sa dopracovať k ozaj kvalitnému a na mieru šitému kávovému zážitku. Automatický kávovar vám teda v prípade záujmu ponúka aj priestor pre vlastné vstupy a môžete v sebe prebudiť baristu.

displej na De'Longhi PrimaDonna Soul ECAM
Prostredníctvom takéhoto parádneho displeja je výber kávových nápojov mimoriadne jednoduchý. Ak kliknete na +, viete si navoliť veľkosť i intenzitu arómy.
nastavenie množstva nápoja a intenzity arómy na DeLonghi
Takéto možnosti sa vám naskytnú pri výbere veľkosti nápoja a intenzity jeho arómy.

Akú kávu robí De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.74.MB a 610.75MB?

Po stránke počtu rôznych nápojov ide o ozaj štedrý stroj. V ponuke má espresso, doppio, espresso macchiato, americano, dve rozdielne silné cappuccina, espresso soul, cappuccino mix, long black, dve espressá naraz, flat white, caffé latté, cortadu, latté macchiato, long black, over ice, karafu kávy, hrnček kávy na cestu (mug to go), štandardnú kávu, horúce mlieko, čaj či horúcu vodu.

Veľká výhoda PrimaDonny je v tom, že ako užívateľ nepotrebujete vedieť v zásade nič a nepotrebujete mať žiadne veľkolepé schopnosti. Vďaka ťuknutiu prstom si pripravíte ozaj vynikajúcu kávu. Automat si sám naváži potrebné množstvo zŕn, zomelie ich, posunie do skrytého portafiltra a pripraví na extrakciu. Po ukončení procesu grunt odstráni do vyhradeného úložiska. Celý proces je navyše pomerne tichý a ráno ním nezobudíte celú rodinu.

Samotné mletie nie je na úrovni najlepších mlynčekov na trhu, ale ani na nej byť nemôže. Ich ceny sa totiž pohybujú na úrovni niekoľkých tisícok eur a takýto ultraprofesionálny mlynček na kávu by automat veľmi predražil. Predstavitelia De’Longhi si rozhodne dali záležať a všetky súčasti PrimaDonny Soul spĺňajú veľmi vysoké štandardy. Pripravíte si takú kávu, za ktorú sa nebudete musieť hanbiť pred žiadnou návštevou – či už vo vašom súkromí alebo v kancelárii.

De'Longhi PrimaDonna Soul ECAM - pohľad na displej a ponuku

Bod pre oceľové mlecie kamene

Kávu vám v tomto prípade zomelú oceľové mlecie kamene. Existujú aj mnohí fanúšikovia keramických kameňov, ale De’Longhi sa rozhodlo staviť na oceľové. Spoločnosť pre to má svoje zdôvodnenia a je presvedčená o správnosti tohto kroku.

Ako sa píše na webe delonghi.com, oceľový mechanizmus zabezpečuje výrazne ostrejšie kamene ako keramický mechanizmus. „Vďaka tomu je mlynček omnoho efektívnejší a zrná melie rýchlejšie,“ konštatujú odborníci. „Preto sú kratšie vystavené vplyvu ovzdušia a vlhkosti. Namleté sú dôkladnejšie, výsledná káva má lepšiu chuť a arómu.“

Ostrosť a väčšia presnosť pri nastavovaní oceľových kameňov ovplyvňuje aj množstvo kávového prachu, ktorý pri mletí vzniká. Menej presné keramické mechanizmy spôsobujú, že do pomletých zŕn sa dostávajú čiastočky prachu narušujúce chuťové vlastnosti extraktu.

„Existuje aj mylná domnienka, že oceľové mlynčeky sa zahrievajú, prepaľujú zrná a káve dodávajú kovovú pachuť. Porovnávacie testy spoločnosti De’Longhi však ukázali, že teplota je pri mletí pri keramike a oceli porovnateľná. Dokonca sa ukazuje, že pri oceľových systémoch je o niečo nižšia. Samotný materiál, z ktorého je mechanizmus vyrobený, teda teplotu pri mletí výrazne neovplyvňuje.“

automatický kávovar De'Longhi PrimaDonna Soul ECAM

Oceľové mlynčeky, ticho a odolnosť

Testy vyvrátili aj mýtus, že oceľové mlynčeky pracujú hlasnejšie ako keramické. Za hluk totiž nemôže materiál, z ktorého je mechanizmus vyrobený, ale miesto, kde je uložený a rovnako aj kvalita krytu spotrebiča. Zvuky vychádzajúce z oceľového a keramického mlynčeka sú rovnako hlasné.

Oceľ sa stará o jednu veľmi dôležitú vec, a to odolnosť. „Oceľové mlynčeky nie sú len presné, ale okrem toho sú aj odolné voči mechanickému poškodeniu. Keramické môžu prasknúť napríklad v prípade, ak sa medzi zrnká kávy dostane kamienok,“ informuje De’Longhi.

„Suma sumárum, hlavné rozdiely medzi oceľovým a keramickým mlynčekom môžeme pozorovať v odolnosti mechanizmu, presnosti nastavenia a v účinnosti mlecích kameňov. Najlepšou voľbou bude zariadenie vyrobené z ocele, ktoré nám bude slúžiť dlhšie a zabezpečí najvyššiu kvalitu mletia zŕn.“

Automatické kávovary radu De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM sú teda optimálnou voľbou, ktorou nič nepokazíte.

–> POZRIEŤ SI AKTUÁLNU CENU KÁVOVARU <–

DeLonghi a dva typy mlynčekov

Ako nás informovala Klára Neugebauerová, ktorá je brand manažérkou De’Longhi pre Českú republiku a Slovensko, v kávovaroch tejto značky sa aktuálne nachádzajú dva typy mlynčekov.

„Jeden je kónický oceľový, pri ktorom sa hrubosť mletia nastavuje manuálne pomocou kolečka. Je u väčšiny modelov,“ prezradila Klára. „Druhý je plochý oceľový, ktorý sa nastavuje elektronicky na displeji, prípadne v aplikácii. Aj vďaka elektronickému nastaveniu je mletie precíznejšie, ako u kónického.“

Plochý oceľový mlynček majú len kávovary Maestosa a PrimaDonna Soul. „Maestosa ich má dokonca dva, pretože má dva zásobníky na kávu. Nazývame to Adaptívna technológia mletia. PrimaDonna Soul má jeden, ale jej výhodou je technológia Bean Adapt, čo Maestosa nevie,“ dodala Klára Neugebauerová.

Prečo kávovar vydal vodnatú kávu?

Raz za čas sa stane, že z automatického kávovaru vyjde veľmi slabá, prípadne až vodnatá káva. Môže za to skutočnosť, že v zásobníku už nebol dostatok zrnkovej kávy. PrimaDonna vás síce informuje o potrebe naplniť misku kávou, ale niekedy sa realizuje aj pri nedostatočnom množstve uskladnených zŕn, kvôli čomu sa do šálky dostane len vodnatý extrakt.

Môže sa to stať len pri poslednej káve, ktorú automatický kávovar z nasypaných zŕn spraví. Nie je to teda častá záležitosť, ale odporúčame dať si na to pozor. Predsa len ponúknuť cteného hosťa niečím takým by nebolo ideálne.

Ak je káva slabá, prípadne vodnatá aj napriek tomu, že v zásobníku jej je dosť, treba sa skúsiť pohrať s nastavením hrúbky mletia. Nám sa nič také nestalo, ale na internete sa objavili návody, podľa ktorých treba v takomto prípade nastaviť jemnejšie mletie. Keď tak spravíte (pomôže vám aj aplikácia Coffee Link), dostanete upozornenie, aby ste s daným stupňom mletia pripravili aspoň päť káv a až potom ho posúdili.

nastavenie mlynčeka DeLonghi PrimaDonna Soul ECAM
Takto si viete na displeji navoliť nastavenie mlynčeka a následne ľahko prejdete celým procesom.
nastavenie mlynčeka DeLonghi PrimaDonna Soul ECAM

PrimaDonna okrem toho upozorňuje aj na skutočnosť, že hrúbka mletia kávy sa má nastavovať len po jednom kroku. Určite teda neskočte z hrúbky 5 rovno na 2, ale doprajte si čas. Pozorujte, kedy vám espresso ponúkne lepšiu arómu, bohatšiu textúru a kvalitnejšiu krému. Aj malá zmena mletia sa môže postarať o veľkú zmenu vo výsledku.

Odvápňovanie kávovaru

Stroj si ho sám vyžiada a prevedie vás celým procesom. Názorne ukáže, po akú hladinu v nádržke na vodu máte naplniť odvápňovací prípravok a po akú hladinu ho treba zaliať vodou. Vopred informuje aj o tom, že proces trvá približne 50 minút a že pod trysky treba podložiť dvojlitrovú nádobu.

Po ukončení odvápňovacieho procesu vás kávovar ešte párkrát požiada o naplnenie nádržky s vodou. Vďaka tomu sa dobre premyje a svoje vnútro zbaví zvyškov chemikálií, respektíve prípravku na odvápňovanie.

odvápňovanie kávovaru De'Longhi PrimaDonna Soul ECAM
Takto PrimaDonna informuje o priebehu procesu odvápňovania.

Kde sa hodí PrimaDonna?

Keď sme sa dostali k tomuto kávovaru, z viacerých strán sme zachytili reakcie, že skutočný kávový nadšenec by mal staviť na pákový kávovar. Najskôr sme prikyvovali, ale dnes sa s týmto tvrdením už celkom nestotožňujeme. Závisí to totiž od viacerých faktorov.

Ak ste veľký fajnšmeker a kávu si pripravujete len párkrát denne, tak fajn, páka môže byť správna voľba. Ale ak ste doma dvaja či traja kávičkári, už by vás nekonečná príprava pravdepodobne prestala baviť a zhltla by vám veľa času – automatický kávovar je pohodlnejší.

Správou nám prišla aj reakcia od čitateľa. „Minule sme mali návštevu a štyri dni sme doma boli šiesti. Pákový kávovar odrazu nebol taká výhra,“ napísal nám Samuel Orlovský, ktorého na Instagrame nájdete ako @onemoretraining_sk. „Jeden chcel kávu s mliekom, jeden cappuccino, ďalší doppio a už som musel pri kávovare stáť viac ako desať minút. Reálne uvažujeme o tom, že si obstaráme aj nejaký dobrý automat.“

Ak zháňate kávovar do kancelárie, nie je o čom a PrimaDonna Soul ECAM bude výbornou voľbou. To isté platí aj pre prevádzkovateľov malých penziónov, prípadne pre prenajímateľov bytov cez AirBnB. Príprava kávy cez takéto zariadenie je veľmi jednoduchá, zvládne ju každý a veľmi rýchlo sa dopracuje k mimoriadne kvalitnej káve.

Nuž a ak ste doma viacerí, kávovar ponúka až päť personalizovaných profilov. V každom z nich si viete nastaviť veľkosti nápojov, prípadne intenzitu arómy. Kávu si teda našijete na svoju mieru.

Cena a dostupnosť

Automatický kávovar De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM610.75 odporúčame kupovať cez osvedčený eshop Alza.

–> POZRIEŤ SI AKTUÁLNU CENU KÁVOVARU <–

Vybrané slovenské recenzie z eshopu Alza

Peter (Slovensko): „V poslednom čase sme začali vo veľkom piť kávy, pri ktorých je potrebné napeniť mlieko a v tomto tento kávovar jednoznačne chválim. Veľkou výhodou oproti nášmu predchádzajúcemu modelu od De’Longhi je aj možnosť pripraviť si vodu na čaj. Funkcia, ktorú u nás doma každý používa, sú profily – k dispozícii ich je 5 a každý má vďaka ním nastavenú kávu podľa svojho gusta.“

Mirka (Slovensko): „Kávovar sme do firmy dostali na Vianoce a je skvelý. Je nás päť kolegýň a každá má svoj vlastný profil, čo je ozaj super. Lepšiu kafé sme nepili. Mliečne kávy sú úplne dokonalé.“

Dominika (Slovensko): „Doma sme mali starší model, ktorý sme darovali mojim rodičom. S týmto modelom sme nadmieru spokojní. Má dotykový, farebný displej. Ponúka až 5 profilov. Pena je vždy perfektne hustá, napení nám aj naše obľúbené sójové mlieko. Celkový dizajn je naozaj perfektný a má aj nápoje, ktoré starší model nemal. Mlynček je krásne tichý, čistenie nie je zložité. Kamoška mi hovorila, že načo mi je taký drahý kávovar, že to je skôr do firiem, ale vôbec nemá pravdu. Rozhodne je vhodný aj do domácnosti a vďaka nemu človek nemusí chodiť do kaviarne.“

Vybrané české recenzie z eshopu Alza

Horel (Česká republika): „Páči sa mi veľký farebný dotykový displej i široká škála ponuky nápojov, z ktorej si v rodine vyberie ozaj každý. Všetky nápoje je možné prispôsobovať v mobilnej aplikácii, ktorá funguje perfektne. Nastavenie mlynčeka urobí kávovar za vás, pričom postačí, aby ste v mobilnej aplikácii zadali stupeň praženia vašej kávy – ten nájdete na každom obale. Tento stroj je technologicky i funkčne tak dokonalý, že ho môžem všetkým vrelo odporučiť.“

Martina (Česká republika): „Doma máme staršiu verziu kávovaru De’Longhi, ale bez displeja. Hľadali sme nový s displejom a v tomto prípade sme našli dotykový displej s 4,3-palcovou uhlopriečkou. Kávovar si obľúbila celá rodina a rovnako aj dcéra, ktorá pije sójové, mandľové i ryžové nápoje a bola prekvapená perfektným napenením. Okamžite si ho uložila do svojho profilu, keďže máme možnosť využitia piatich užívateľských profilov. Je to parádny kávovar s obrovským množstvom funkcií.“

Pavlína (Česká republika): „Pre tento model som sa rozhodla na základe odporučenia kamarátky. Tá má doma iný model od De’Longhi, ale káva mi u nej vždy veľmi chutila. Veľmi sa mi páči tichý chod aj široká ponuka nápojov, z ktorej si vyberie ozaj každý. Veľmi kladne hodnotím aj krásnu penu z rastlinného mlieka – predtým som sa stretla s kávovarmi, ktoré si s rastlinným mliekom nevedeli poradiť. Technologických nadšencov určite poteší možnosť prepojenia s telefónom, ale nevýhoda takejto prípravy spočíva v tom, že hrnček tam aj tak niekto musí dať. Kúpu neľutujem napriek vyššej cene. Kávovar využíva široká rodina a ráno už nemusím strácať čas čakaním na kávu so sebou.“

Nápoje, ktoré ponúka De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.74.MB a 610.75MB

Upozornenie: na prvý pohľad podobné nápoje sa líšia napríklad tlakom vo varnej jednotke, dĺžkou extrakcie a mnohými ďalšími parametrami.

Espresso SOUL – špeciálny nastaviteľný režim espressa

Espresso – predvolene 40 ml (nastaviteľne od 20 do 180 ml – teda od približnej veľkosti ristretta. Nie, piccolo neexistuje)

2x Espresso – 80 ml (40 – 360ml)

Káva (Lungo) – 180 ml (100 – 240ml)

Doppio+ – 120 ml (80 – 180 ml)

LONG – 160 ml (115 – 250 ml)

Americano – 40 ml espressa plus 110 ml horúcej vody (70 – 480 ml)

Long Black – 160 ml horúcej vody plus dvojité espresso 40 ml / (90 – 480 ml)

Karafa kávy (Coffee Pot) – jedna až šesť dávok lunga, recept odporúčaný pre kancelárie

Over Ice – 100 ml (40 – 240 ml) Lungo s ľadom

Hrnček na cestu (Mug To Go) – tento recept si vyžaduje termálny hrnček. Užívateľ si vyberá dve z troch ingrediencií (káva, mlieko, voda), ich následnosť a silu drinku

Cappuccino – 17 sekúnd na mlieko (približne 150 ml a maximálna intenzita peny) a následne 65 ml kávy (nastaviteľne od 5 do 90 sekúnd mlieka a od 20 do 180 ml kávy)

Latté macchiato – 29 sekúnd mlieka (stredná intenzita peny) a 60 ml kávy

Latté – 38 sekúnd na mlieko bez peny a 60 ml kávy

Flat White – 60 ml kávy a následne 22 sekúnd mlieko s malou penou

Cappuccino+ – 15 sekúnd mlieko s maximálnou intenzitou peny, následne 100 ml doppio+ (espresso najvyššej sily). Nastaviteľne sa dá hrať s mliekom od 5 do 90 sekúnd a s kávou od 80 do 180 ml.

Cappuccino Mix – 65 ml kávy a 17 sekúnd mlieka s maximálnou intenzitou peny

Cortado – 30 ml espresso a následne 6 sekúnd mlieka s maximálnou penou

Čaj – 20 až 420 ml horúcej vody s teplotou od 65 do 83°C

Horúce mlieko

Horúca voda – 20 až 420 ml.

–> POZRIEŤ SI AKTUÁLNU CENU KÁVOVARU <–

Technické parametre De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM 610.74.MB a 610.75.MB

Rozmery (šírka x hĺbka x výška): 26,2cm x 48,5cm x 39cm

Doppio +: ✓

Hmotnosť: 11,4 kg

Napätie/frekvencia: 220-240V 50/60Hz

Príkon: 1450W

Funkcia veľká káva „LONG“ : ✓

Kontrola arómy: ✓

Automatické čistenie: ✓

Automatický mlynček: ✓

Automatické vypnutie: ✓

Technológia Bean Adapt: ✓

Použitie mletej kávy: ✓

Držiak na šálku: ✓

De’Longhi LatteCrema System : ✓

Odvápňovací, čistiaci a preplachovací program: ✓

Funkcia úspory energie: ✓

Sieťový vypínač: ✓

Nastavenie tvrdosti vody: ✓

Rýchla para: ✓

Odnímateľná odkvapkávacia miska s ukazovateľom hladiny: ✓

Vyberateľná sparovacia jednotka: ✓

Vyberateľná nádrž na vodu: ✓

Voľba pre jednu šálku: ✓

Voľba pre dve šálky: ✓

Pohotovostný režim: ✓

Termo nádobka na mlieko: ✓

Vodný filter: ✓

Štatistika počtu vypitých káv: ✓

Počet personalizovaných kont: 5

Displej: Hi-res dotykový displej

Kapacita nádržky na vodu: 2,2 litra

Kapacita zásobníka na zrnkovú kávu: 500g

Tlak čerpadla: 19 bar

Aké verzie sú v rade De’Longhi PrimaDonna Soul ECAM?

A: De’Longhi ECAM 610.35.B alebo 616.35.B. Ide o základný model v čiernej farbe s troma užívateľskými profilmi.

B: De’Longhi ECAM 610.55.SB alebo 612.55.SB alebo 616.55.SB. K základu pribudli strieborné súčasti dizajnu, päť užívateľských profilov a program na Long Black.

C: De‘Longhi ECAM 610.74.MB alebo 616.74.MB. Toto je prvá z dvoch top verzií. Obsahuje aj programy ako Coffee Pot, Mug To Go a Over Ice, má dvojstennú termálnu nádobku na mlieko a termálny hrnček.

D: De‘Longhi ECAM 610.75.MB alebo 616.75.MB. Druhá z dvoch top verzií. Namiesto termálneho hrnčeka obsahuje karafu na kávu.

–> POZRIEŤ SI AKTUÁLNU CENU KÁVOVARU <–

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close