Exkluzívne

Do Košíc príde 20 pražiarní kávy, bude to Fest Čierny Deň

V Košiciach sa 10. júna 2023 uskutoční kvalitou nabitý kávový festival. Fest Čierny deň napíše už svoju piatu kapitolu a bude najväčší vo svojej histórii. Organizátori chcú do Tabačky pritiahnuť 20 slovenských a českých pražiarní.

„Cieľom akcie je zvyšovať povedomie o výberovej káve a zvyšku sveta dokázať, že aj u nás je po specialty coffee skutočný dopyt,“ povedal jeden z organizátorov festivalu Jakub Sobota pre Blog o káve.

Vzápätí pripomenul, že korene festivalu siahajú do košickej kaviarne BØLGE. „Práve tá do veľkej miery ťahá kávovú kultúru v Košiciach a je jedným z priekopníkov výberovky na východnom Slovensku. V BØLGE sa sformovala prvá myšlienka na takýto festival a združila sa skupina kávových nadšencov, ktorá všetko robí de facto vo svojom voľnom čase.“

Dvadsať pražiarní kávy

Návštevníci sa tentoraz môžu tešiť na mimoriadne kvalitné obsadenie. „Neskromne poviem, že sme sa trochu hecli a do Košíc sme sa rozhodli pritiahnuť možno až dvadsať pražiarní výberovej kávy. Návštevníci teda budú pod neustálym atakom kofeínu vyextrahovaného z tých najkvalitnejších zŕn,“ pokračoval Jakub.

V rámci sprievodného programu si milovníci kávy budú môcť vyskúšať prácu na Modbare, penenie mlieka, zasúťažiť si, ale aj vypočuť zaujímavé prednášky od scestovaných pražiarov, ktorí do Košíc prinesú kus sveta.

Vidíme sa v Tabačke

Festival sa odohrá v košickej Tabačke, ktorá je svojimi priestormi ako stvorená na tento druh akcie. „Ak nám bude počasie priať, plánujeme časť festivalu nechať na jej otvorenom nádvorí,“ prezradil Jakub Sobota. „Veríme, že tento ročník bude ozaj extraordinárny a do Tabačky pritiahne množstvo záujemcov.“

„Čo vieme sľúbiť už teraz, je nadšenie samotných pražiarov, ktorí si minulý ročník veľmi pochvaľovali. Aj podľa slov kávového mága Aliho Jarrara (@50percentarabica na Instagrame) bol náš ostatný event výstredný hlavne svojom príjemnou a priateľskou atmosférou,“ dodal Jakub Sobota.

Predbežný zoznam pražiarní na Fest Čierny Deň 2023

Mlsnacava (SK)

Diamonds Roastery (SK)

Barista Roasters (SK)

Red Fawn (SK)

Project Fox (CZ)

Triple Five (SK)

Jokes Aside (CZ)

Be Berry (CZ)

Coffia (SK)

Aurelica (SK)

Kávoholik (SK)

Rusty Nails (CZ)

Ondrejka (SK)

Concept (SK)

7mitchka (SK)

Black (SK)

Doraz (SK)

Goriffee (SK)

Coffeein (SK)

Karma Coffee (SK)

Viac informácií nájdete na instagramovom konte @ciernyden, na facebookovej stránke @ciernyden a v udalosti Fest Čierny deň 2023. Vstupenky v cene 8€ sú už v predaji na stránke Tabačky.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close