Zaujímavosti o káve

Dokument o baristkách v bikinách: Sex predáva

Na Blogu o káve sme vás už pred časom informovali o trende „bikini baristas“, teda sporo odetých „baristiek“, ktoré vám pripravia kávu. Obsluha tohto typu je populárna hlavne v niektorých častiach USA, pričom za jej domov je považovaný Seattle.

Prvá takáto prevádzka mala vzniknúť v roku 2003, no dnes ich je už viac ako stovka. Všetkým je pritom zrejmé, že v tomto prípade nejde o kvalitnú kávu, ale o niečo celkom iné. Nuž a dá sa takmer s istotou tvrdiť, že miestami je to na hrane sexuálneho obťažovania, čo dievčatá v skutočnosti ani nepopierajú.

Pohľad za oponu poskytla spoločnosť Magic Latern Pictures, ktorá v prvý májový deň uverejnila premiéru dokumentu s názvom Seattle’s Bikini Baristas. Snímka zachytáva výpovede viacerých baristiek a jednoznačne poukazuje na to, že aj keď je to pre sporo odeté slečny na jednej strane kruté, na druhej strane takéto zarábanie zjavne akceptujú.

„V Amerike sex predáva,“ povedala jedna z nich. „Toto vás učia už v piatej triede. A je to pravda; sex skutočne predáva. Preto sa nám tu darí tak dobre.“

Zaujímavé slová pridal aj producent Benjamin Nolot: „V kávových stánkoch bikini baristas sme začali filmovať ešte ako súčasť väčšieho komentára monitorujúceho sexuálnu kultúru v Amerike. Ale to, čo sme objavili, sme nečakali: Bujnejúcu normalizáciu a komodifikáciu sexuálneho obťažovania.“

Ak viete po anglicky, pozrite si priložený dokument a nadobudnite lepšiu predstavu o tom, ako to v stánkoch s bikini baristas vlastne funguje.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close