Zaujímavosti o káve

Drip Coffee Conference: Už tento víkend v Bratislave

Milovníci kávy sa počas tohto víkendu, konkrétne v sobotu 25. januára, môžu tešiť na zaujímavú chuťovku. Drip Coffee Festival totiž zorganizuje pilotnú konferenciu nového projektu zvaného Drip Coffee Conference, respektíve Technologická konferencia kávy.

Podujatie sa uskutoční v Bratislave, konkrétne v KC Dunaj na Nedbalovej 3. Vstupenky v hodnote 59, prípadne 69 eur, si viete zakúpiť na tomto linku.

Na čo sa môžete tešiť?

V prvom ročníku konferencie uznávaný odborník Peter Szolcsányi v dvojblokovej prednáške s názvom Chémia vody pôjde do hĺbky teórie vody, vysvetlí všetky dôležité pojmy a terminológiu.

Po jeho prednáške bude nasledovať priestor pre otázky, na ktoré budú okrem Szolcsányiho odpovedať aj organizátor podujatia a autor knihy Need For Espresso: Underground Adrián Krišák spolu s Petrom Dvorským z Concept Coffee Roasters.

Príde aj Jane Lash

Záver konferencie bude patriť Slovenskej kávovej asociácii (SKA), ktorej prednáška ponesie názov Brewers Cup Essentials. Návštevníkov ňou prevedie Janina Łaszkiewiczová (Jane Lash) z poľského Raf & Co Coffee Campus, nového miesta na Európskej mape kávového vzdelávania so sídlom vo Varšave sprostredkovávajúceho SCA a CQI školenia, workshopy a komplexné vzdelávanie kávových profesionálov.

„Janina príde na konferenciu porozprávať o tom, čo robí najlepšie,“ informujú organizátori. „Hovoriť bude o príprave, priebehu a rozhodovaní súťaže Brewers cup. Jej prednáška obsahuje veľa cenných informácií a postrehov.“

Odteraz už bude odkiaľ čerpať informácie

„Hoci pôjde o pokročilé vzdelávanie, ktoré nie je úplne vhodné pre začiatočníkov, vítaný je každý, kto to s kávou myslí vážne,“ povedal pre Blog o káve Adrián Krišák s trefným dodatkom avizujúcim svetlú budúcnosť: „Odteraz sa už nemusíte báť toho, že nie je, prípadne nebude odkiaľ čerpať informácie…“

Program Drip Coffee Conference

10:30 – 12:00
doc. Ing. Peter Szolcsányi, PhD. (prvá časť)
12:00 – 12:30
Prestávka
12:30 – 14:00
doc. Ing. Peter Szolcsányi, PhD. (druhá časť)
14:00 – 14:30
Q&A diskusia (doc. Ing. Peter Szolcsányi, PhD., Adrián Krišák, Peter Dvorský)
14:30 – 14:45
Prestávka
14:45 – 16:00
Brewers cup essentials

Blíži sa Drip Coffee Festival

Okrem toho môžeme prezradiť, že organizátori Drip Coffee Festivalu, ktorý sa uskutoční v druhej polovici mája v Piešťanoch, pripravujú niekoľko zásadných koncepčných zmien.

Návštevníci budú mať možnosť ochutnať oveľa viac pražiarní, vyskúšať si technológie, ktoré väčšinou vidia iba z pohľadu hostí a budú svedkami doposiaľ najväčšej spoločnej demonštrácie domácich kávovarov.

Diváci okrem toho budú môcť sledovať aj majstrovstvá Slovenska v príprave kávy BARISTA 2020, konkrétne v kategórii „cup taster“.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close