Exkluzívne

Drip Coffee Festival: Piešťany privítajú kávovú elitu

V Piešťanoch sa v sobotu 27. augusta uskutoční Drip Coffee Festival. Dejiskom akcie pre milovníkov kávy bude novovzniknutý komunitný priestor ARTA nachádzajúci sa v centre tohto kúpeľného mestečka.

Stretnutie veľkej rodiny

„ARTA by som prirovnal k niečomu ako je Nová Cvernovka v Bratislave alebo Tabačka v Košiciach,“ povedal v rozhovore pre Blog o káve spoluorganizátor podujatia Adrián Krišák. „Som rád, že po dvoch ročníkoch, ktoré sme kvôli covidu museli zrušiť, sa opäť uvidíme v Piešťanoch.“

Drip Coffee Festival je od svojho vzniku zameraný na prezentáciu slovenských pražiarov výberovej kávy. Teda na crème de la crème domácej kávovej scény. „My sa už smejeme, že je to asi tak, ako keď sa raz do roka stretne veľká rodina, ktorú inak nevidíš a nestretávaš,“ poznamenal Adrián.

Cuppingy, ochutnávky, prednášky

Vstupné na Drip Coffee Festival, ktorý potrvá od 9:00 do 16:00, predstavuje 12 eur. Návštevníci budú môcť absolvovať rôzne cuppingy, na brewbaroch ochutnať kávy od pätnástich a na espresso baroch od jedenástich pražiarní.

„Veľmi zaujímavé budú podľa mňa aj pripravené prednášky,“ skonštatoval Adrián Krišák. „Jedna z nich bude napríklad o tom, kto je to Q Grader a ako sa naozaj hodnotí káva. Premietať sa bude dokument z Rwandy a pražiareň Karma sľubuje interaktívnu tajnú prednášku. Okrem toho sa budeme baviť aj o tom, kam bude tento festival smerovať v budúcnosti.“

Rozbor vody zadarmo

Adrián je okrem iného známym autorom kníh o vode a na tomto poli je považovaný za renomovaného experta. Kvalitnou vodou vybavil už niekoľko kaviarní a napríklad popradskej Felke zabezpečil päť rôznych typov vôd pre rôzne prípravy kávy.

„Celoročne poskytujeme konzultácie a zabezpečujeme filtrovanie vody pre prevádzky, ale aj pre iné festivaly. Ľudia si na tento festival môžu priniesť vlastnú vzorku vody a my im ju zadarmo otestujeme na tvrdosť. Následne poradíme, ako by mali postupovať, aby dosiahli najlepšiu možnú vodu pre prípravu najlepšej možnej kávy,“ dodal Adrián Krišák.

Zoznam zúčastnených pražiarní: Audun Coffee (Poľsko), Be Berry Coffee Roastery (Česká republika), black., Coffia, Concept Coffee Roasters, Čierna Perla, Diamonds Roastery, Goriffee Roastery, Karma Coffee, Kávoholik, Mlsnacava, Red Fawn Coffee Roasters, The Fleck Coffee roasters, Triple Five Coffee Roasters.

Kde sledovať Drip Coffee Festival?

Drip Coffee Festival nájdete na Facebooku ako @dripcoffee.svk a na Instagrame ako @dripcoffee.svk.

Drip Coffee Festival 2022
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close