Kávové trendy sociálnych sietí

Espresso Mojito: Takto sme s Kávoholikom vylepšili drink od Tchiba

Prednedávnom sme sa rozhodli vyskúšať a vylepšiť drink kávového giganta Starbucksu, ktorý sme pomenovali ako Pumpkin Cream Iced Filter. Vzápätí sme usúdili, že je to zábava a potrebujeme takto preveriť aj nápoje z dielne iných veľkých kávových korporátov. Tentoraz prišiel rad na drink Espresso soda od spoločnosti Tchibo, ktorý sme prekrstili na Espresso Mojito

Autorka článku o Espresso soda tvrdí, že našla “svoj nový obľúbený nealko kávový koktail”, ktorý je podľa nej lepší ako Espresso tonic. Trúfalé. Úprimne, drink sme nechceli pripravovať s kávou Tchibo Barista Espresso, ktorá v našom recenznom hodnotení nezažiarila. Preto sme siahli po omnoho svetlejšej a ovocnejšej alternatíve, ktorou je Kolumbia Edwin Norena z pražiarne Kávoholik.

Kolumbia Edwin Norena od Kávoholik

Prečo práve Kolumbia Edwin Norena?

Kolumbia Edwin Norena z pražiarne Kávoholik bola pre tento drink nepriestrelnou voľbou. Ide totiž o Mojito uväznené v kávových zrnkách. Chuťový profil novinky Kávoholika nápadne pripomína známy alkoholický koktail: mäta, trstinový cukor a biely rum. 

Treba povedať, že už samotný nápoj Espresso soda sčasti pripomína koktail Mojito. Espresso soda a Mojito majú veľmi podobné zloženie – sóda, trstinový cukor (aj keď Tchibo odporúča med), limetková šťava a ľad. 

Štandardne sa ako garnish pri oboch drinkoch využíva mäta, ktorá sa rovnako hodí aj do nášho kávového drinku. Jednoducho, match made in heaven. Jediným rozdielom je to, že namiesto rumu použijeme espresso. Presnejšie, espresso s chuťou bieleho rumu. 

Kávoholik Kolumbia Edwin Norena

Espresso Mojito

Pri skúšaní akýchkoľvek receptov a výmyslov si kávu vždy pripravíme aj ako espresso alebo filter, aby sme vedeli, s čím to vlastne máme dočinenia. Napriek tomu, že Kávoholik samotnú kávu odporúča na filter, my sme ju šupli do mlynčeka na espresso. 

Kávu sme pripravili cez La Marzocco Linea Micra a v šálke sa namiesto kávy ocitlo ovocné Mojito. V chuti espressa prevažovali chute trstinového cukru a bieleho rumu. Mäta sa naopak prejavila najmä v dochuti. Káva od Edwina Norenu vyzerala ako skvelý základ pre vylepšenie a transformáciu Espresso sody na Espresso Mojito.

Espresso Mojito - Kávoholik - Kolumbia Edwin Norena

Ako si pripraviť Espresso Mojito?

Rozhodli sme sa zahrať na nôtu Kolumbie od Kávoholika a pozmeniť pôvodný recept od Tchiba. Na Espresso Mojito budete potrebovať Kolumbiu Edwin Norena od Kávoholika, trstinový cukor, z ktorého pripravíte simple sirup, limetky, sódu a ľad. Výsledný drink tak bude predstavovať obmenenú nealkoholickú verziu kávového Mojita.

Ingrediencie:

Kolumbia Edwin Norena od Kávoholika 
Mäta
Limetka
Trstinový cukor
Ľad

Espresso Mojito - hotový drink

Postup prípravy Espresso Mojito:

  1. Najskôr si pripravte simple sirup o pomere 1:1. Simple sirup je skutočne simple. Použite 40g cukru na 40g vody. Následne ich spolu uveďte do varu, až kým sa cukor úplne nerozpustí a nevznikne sirup. 
  2. Vo vysokom priehľadnom pohári spolu popučte limetky a niekoľko lístkov mäty. Limetky a mäta tak krásne uvoľnia svoje arómy a chute.
  3. Do pohára nalejte 20 ml sirupu. Všetky zložky spolu zamiešajte a pridajte dostatočné množstvo ľadu. 
  4. Drink zalejte sódou, cca 100 až150 ml. 
  5. Z Kolumbie od Kávoholika pripravte espresso. (Tip: Nebojte sa jeho extrakciu trošku predĺžiť, ide o svetlý filter roast.) 
  6. Espresso pomaly nalejte na vrch drinku a celý drink ešte raz premiešajte.  “Mojito” ozdobte mätou a môžete podávať.

Celú prípravu vylepšeného drinku od Tchiba v spolupráci s Kávoholikom sme zachytili aj na videu. Poďte s nami nasať atmosféru Karibiku a vyskúšajte túto kombináciu aj vy. 

Filip Lörinc ochutnáva Espresso Mojito
Filip Lörinc ochutnáva Espresso Mojito.
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close