Exkluzívne

Exkluzívne: Výberová káva zo slovenskej farmy vo Vietname

Zelená káva pre pražiarne

Výberová káva z Vietnamu. Z farmy, ktorú riadi Slovák. Ručne zbieraná, dôkladne vytriedená a špičkovo spracovaná. Pražená v slovenskej pražiarni výberovej kávy Barista Coffee Roasters. Áno, takáto exkluzívna chuťovka práve pribudla na eshope Blogu o káve.

Mariánovi Takáčovi, ktorý pred vyše štyrmi rokmi odletel na dovolenku do Vietnamu a domov sa už nevrátil, sme vás informovali len nedávno. Našiel si tam priateľku, ktorá je už jeho manželkou a postupom času prevzal pod svoj patronát kávovú farmu patriacu jej rodine.

Vylepšil uplatňované procesy, zdokonalil fungovanie farmy a kvalitu posunul na takú úroveň, že v súčasnosti nestíha produkovať dosť kávy. Dopyt je omnoho väčší ako ponuka, ktorú je schopný zabezpečiť. Veľkú časť produkcie si vopred zmluvne poistili zahraniční distribútori a na Slovensko sa dostalo len niekoľko vriec kávy.

vietnamská káva od Slováka - Vietnam Lang Biang
Kliknite na fotku a prejdite do eshopu.

Stopercentnú arabiku pre potreby eshopu Blogu o káve napražil Miroslav Boltvan z pražiarne výberovej kávy Barista Coffee Roasters. Odroda Heirloom spracovaná „double washed“ procesom ponúka hladké telo, jemnú aciditu a tóny čokolády, fondánu, červeného pomaranča i grapefruitu.

Výberová káva bola vypestovaná na farme Zanya Coffee nachádzajúcej sa niekoľko kilometrov od mesta Đà Lạt pod horou Lang Biang. To všetko pod taktovkou rodeného Galanťana Mariána Takáča.

K dispozícii máme len obmedzené množstvo 250-gramových balení pražených na filter a na espresso. Kávu si môžete objednať na eshope Blogu o káve.

vietnamská káva od Slováka - Vietnam Lang Biang
Vietnam Lang Biang Mountain si viete objednať na eshope Blogu o káve.
Páči sa ti naša tvorba? Podpor nás cez Patreon alebo kúpou balíčka z eshopu. Vďaka 😉
Značky
Zobraz viac
Objav skutočnú chuť kávy

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close