Exkluzívne

Fest Čierny deň: Kávový sviatok už 10. júna v Košiciach

Keď ešte nemáte program na druhú júnovú sobotu (10. jún), máme pre vás tip. Príďte medzi 9:00 a 17:00 do košickej Tabačky, kde sa uskutoční veľký kávový festival Fest Čierny Deň. Ochutnať budete môcť kávy z vyše dvadsiatich pražiarní a o obľúbenom nápoji sa dozviete množstvo nových vecí.

Predstavte si to asi takto: bude krásny slnečný deň a aby ste nezabili čas čakaním v rade na lístky za 10€, kúpite si ich v predpredaji cez stránku Tabačky. Takto vás vyjdú na 8€. A verte, bude to veľmi dobrá investícia.

Toto zažijete na feste…

Vstúpite do priestorov Tabačky a všade, kam sa pozriete, budú stánky slovenských a českých pražiarní kávy. Ochutnávky zadarmo. Pôjdete si pozrieť napríklad stánok Coffeeinu a prehodíte pár viet s majiteľom Peťom Szabóm, potom pokecáte s expertom Blogu o káve Michalom Maliarikom a ochutnáte jeho Kostariku Las Lajas, ktorá vedie v našom recenznom rebríčku.

Následne sa budete svojvoľne premiestňovať medzi množstvom ďalších stánkov. Celodenné bary budú mať pražiarne Mlsnacava, Coffeein a Kaan, ostatné sa budú „točiť“. Ochutnáte aj kávy značiek ako Diamond’s, Goriffee, black. či Kávoholik a dokonca aj špičkové české pražiarne Be Berry, Jokes Aside, Rusty Nails alebo Project Fox.

Senzorická zábava, cuppingy, prednášky

Coffeein bude mať okrem klasického stánku aj tzv. senzorický. „Návštevníci u nás budú môcť posudzovať arómy kávy, vyskúšať cupping chutí i defektov,“ prezradil pre Blog o káve Peter Szabó z tejto pražiarne. „A pridáme aj malú súťaž o kávu. Podmienkou bude uhádnuť metódu spracovania a pôvod kávy.“

„Počas celého dňa k tomu treba prirátať cuppingy a prednášky, ktoré do Košíc prinesú zážitky z celého sveta,“ povedal pre Blog o káve jeden z organizátorov Jakub Sobota. „A všetko sa to bude niesť v mimoriadne uvoľnenej a priateľskej atmosfére, ktorou je Fest Čierny Deň dlhodobo známy.“

Latté art, limonády, pivo a kvalitné jedlo

Na Modbare, ktorý zabezpečí partner festivalu Stacomb/Mlsnacava, si budete môcť vyskúšať aj latté art. Keď sa vám podarí pekné dielo, môžete ho odfotiť, pripnúť na nástenku a zasúťažiť si s ostatnými.

„Prísun limonád a drinkov počas celého dňa zabezpečí spoločnosť Tvoy sirup z Košíc a rovnako tak spoločnosť Vlčie sirupy. K dispozícii bude samozrejme aj kvalitné jedlo a pivo. O toto sa postará samotná Tabačka,“ dodal Jakub Sobota.

Zoznam kávových účastníkov Fest Čierny deň:

Celodenné bary:

mlsnacava

Coffeein

Kaan Roastery

Rotačné bary:

Diamonds

Project Fox (CZ)

Jokes Aside (CZ)

Be Berry (CZ)

Coffia

Aurelica

Kávoholik

Rusty Nails (CZ)

Káva Ondrejka

Concept

7edmitchka

Black.

Goriffee

Doraz

Karma

Barista Roasters

Red Fawn

Ready After.

Fest Čierny Deň nájdete na Instagrame ako @ciernyden a na Facebooku ako @ciernyden.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close