Exkluzívne

Fest Čierny Deň – pozvánka na unikátne kávové podujatie v Košiciach 

Ak milujete kávu, organizátori košického festivalu Fest Čierny Deň (15. jún 2024, Tabačka) pre vás majú nachystané Vianoce uprostred leta! Čo čakať a ako tento sviatok správne osláviť sa dočítate nižšie.  

Ak ste sa s týmto podujatím stretli, je vám jasné, že sa jedná o extrémnu nálož fantastickej kávy a neopakovateľnej atmosféry. Podujatie je vo svojej kategórii  jedinečné a široko ďaleko mu niet obdoby. Keďže na festivale Fest Čierny Deň sa stretnete iba s kávou, ktorá spĺňa štandardy specialty coffee, záruka kvality všetkých ponúkaných káv je samozrejmosť. 

15. júna zaplaví košickú Tabačku čierna vlna výberovej kávy 

Oplatí sa to nezmeškať! Máme pripraveného toľko programu, že za jeden deň sa  to asi ani nedá všetko celé obehať. Celodenné cuppingy, workshopy, prednášky, keramika, osviežujúce limonády, a samozrejme neobmedzený prísun výberovej kávy.

Stačí si vybrať témy, ktoré vás zaujímajú a kávu, ktorú chcete ochutnať.  Novinkou bude afterparty, na ktorej prebehne finále súťaže Fest Filter Roku.  Šesť súťažiacich si zmerá sily v súboji o zájazd na kávovú plantáž s partnerom súťaže – pražiarňou Coffeein.  

Počas celého dňa vás v pohybe bude držať aj skvelá hudba a priateľská atmosféra, ktorá je pre náš festival typická.

Fest Čierny Deň - Košice 2024

Festival baví aj edukuje 

Hnacím motorom pre organizáciu festivalu bolo okrem spájania komunity aj edukovanie verejnosti a zvyšovanie povedomia o výberovej káve. Preto sa  každoročne snažíme do programu implementovať aj edukačné prvky ako sú  prednášky a workshopy.  

Pre návštevníkov máme pripravené zaujímavé kávové témy s pražiarmi, ktorí sú okrem skúseností v káve aj majstrami slova a zaručene vás vtiahnu do svojho sveta.  

Tradičné senzorické workshopy majú za úlohu povzbudiť k hľadaniu a rozpoznávaniu nových chutí a za odmenu si z nich môžete odniesť aj malé výhry.  

Výhodou podujatia Fest Čierny Deň sú voľné vstupy bez registrácie na celý sprievodný program. 

Fest Čierny Deň - prednáška Michala Maliarika

Z malého pop-upu po najväčší festival na východe

História festivalu siaha do roku 2018, kedy sa partia nadšencov z košického BØLGE. a pražiarne Spaceship Roastery z Hurbanova rozhodla posunúť kávovú kultúru na východe o krok vpred. Rozhodli sme sa preto pripraviť súbor menších nenáročných aktivít, ktoré by bežným kávopičom ukázali alternatívne cesty a názory na kávu. Cuppingy, workshopy, prednášky a drobné súťaže sme rozdistribuovali do niekoľkých lokálnych prevádzok, ktoré mali ku káve najbližšie.  

Fest Čierny Deň - cupping

Festival výberovej kávy online – vykúpili sme mediálny priestor 

V dobe, kedy úradovala pandémia, bolo trendom presúvať podujatia do online priestoru a my sme nechceli zaostávať. Festival sme priniesli do domácností našich fanúšikov. 

Fest Čierne Boxy, ktoré bolo možné si objednať, obsahovali štyri vzorky káv od rôznych pražiarov. Tie sa postupne každý týždeň cuppovali. Prostredníctvom instagramu sme streamovali živý prenos – rozhovor s pražiarom a prípravu jeho kávy.  

Dovolím si tvrdiť, že naše online podujatie sa zapísalo do histórie lokálnej kávovej kultúry.  

Fest Čierny Deň nabral nový dych 

Pri prvých náznakoch uvoľnenia covidových opatrení sme sa rozhodli poriadne to rozbaliť. Aj keď sprvu nesmelo, spolupráca s košickou Tabačkou nám umožnila rásť. Podujatie sa začalo podobať na skutočný festival a každým rokom sme dokázali pozývať viac a viac pražiarov či iných vystavovateľov.  

Fest Čierny Deň 2024 - atmosféra

Koľko kávy dokážete vypiť za 8€? 

Za symbolické vstupné 8€ si v predpredaji kúpite permanentku na celodenný neobmedzený prísun kávy a zaujímavých informácií. Príďte podporiť tento unikátny koncept. Tešíme sa na každého z vás, či už ste pevnou súčasťou komunity, alebo máte v pláne sa do jej hlbín odvážne ponoriť.

Viac informácii o festivale nájdete na instagrame @festciernyden, lístky sú k dispozícii na tabacka.sk. Treba vypiť Tabačku!

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close