Cafézia

Festival Ekotopfilm – Envirofilm 2019 opäť podporí aj Cafézia

Eshop s kávou

V pondelok 27. mája sa začne ďalší ročník Medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, ktorého súčasťou opäť bude aj Cafézia. Návštevníci, ktorí si prídu pozrieť niektorý zo 66 dokumentárnych filmov z 30 krajín sveta, si v bratislavskom Pistoriho Paláci budú môcť pochutnať na organickej bio káve, a to celkom zadarmo. Cafézia bude okrem toho k dispozícii aj na priamy predaj.

Festival potrvá do 31. mája a okrem spomínaného Pistoriho Paláca sa uskutoční aj v Kine Film Europe a v Cinemaxe Banská Bystrica v Europa SC.

„Festivalom bude opäť silno rezonovať nevyhnutnosť zmeny a kľúčová sila jednotlivca,“ uvádzajú organizátori Ekotopfilmu. „Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou divočinou, prírodou, ktorá je dokonalým architektom a zároveň tichým svedkom zániku. Filmový program festivalu prináša široký záber tém. Nebudú chýbať sprievodné diskusie, inšpiratívni rečníci, program pre základné a stredné školy, či možnosť na mieste zakúpiť ekovýrobky a lokálny dizajn.“

Na festivale Ekotopfilm – Envirofilm 2019 tradične nájdete aj stánok Cafézie. V bratislavskom Pistoriho paláci vám kávu pripravíme zadarmo.

Pod všetky tieto názory a hodnoty sa hrdo podpisuje aj Cafézia. Ide o organický bio produkt, ktorý disponuje aj certifikátom USDA Organic, čo je dôkaz toho, že bol vyrobený bez použitia aditív, pesticídov a herbicídov. Fair trade je samozrejmosťou a fanúšika ekológie istotne zaujme aj biodegradovateľný obal, ktorý sa v prírode v priebehu štyroch rokov sám rozloží.

„Sme veľmi radi, že opäť raz môžeme podporiť ušľachtilú myšlienku festivalu Ekotopfilm – Envirofilm,“ povedala výkonná riaditeľka spoločnosti Cafézia a výhradná distribútorka tejto kávy pre územie Slovenska Jana Krajňaková. „Aj svojou štipkou chceme prispieť k tomu, aby skôr spomínané témy viac neboli podceňované a spoločne sme spravili kroky v ústrety svetlejšej budúcnosti.“

„Všetci musíme začať od seba. Koľkokrát v nákupných centrách vidíme zbytočné plytvanie mikroténovými obalmi, igelitovými taškami, či jednorazovými plastovými výrobkami. A to je len špička ľadovca, pretože podobných tém je mnoho. Sme veľmi radi, že existuje takýto festival a radi sa staviame za všetky jeho hlavné myšlienky,“ dodala Krajňaková.

Dodajme, že vstup na filmové premietania a sprievodné diskusie je zadarmo!

Casa del Caffé
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close

Máte Adblock :(

Spravodajské stránky nemajú šancu prežiť bez reklamy. Preto by sme vás radi poprosili o to, aby ste si u nás vypli Adblock. Ďakujeme za pochopenie.