Zaujímavosti o káve

Jägermeister s kávou: Na trh príde zaujímavá novinka

Patríte medzi tých milovníkov kávy, ktorí si tu a tam radi ulejú aj poldeci? Nestačí vám kávové nakopnutie a potrebujete aj čiastočné alkoholické opojenie, vďaka ktorému pookrejete na mysli i na duši? Nuž tak práve pre vás je tu novinka zvaná Jägermeister Cold Brew Coffee.

Ako hovorí už samotný názov, pôjde o ľadovú kávu v kombinácii s populárnym Jägermeisterom, pričom na trhu by sa táto maškrta mala objaviť už v januári 2020. Na pulty predajní dorazí klasický alkoholický nápoj, v ktorom sa však „Arabica a kakao budú príjemne spájať s ikonickou príchuťou Jägermeistra.“

Kto nevie, tak Jägermeister je bylinný likér zložený z 56 bylín a korenín, ktorým majú káva a kakao pridať dodatočnú príchuť a súčasne aj kofeínové nakopnutie.

Desať drinkov nahradí jednu kávu

Výrobcovia to spravili takticky. Aby sa človek kofeínom nepredávkoval, v každom „shote“ (niečo menej, ako poldecák) bude približne desatina množstva kofeínu, ktoré sa nachádza v priemernej šálke kávy. Ak do seba teda niekto kopne desať drinkov, tak okrem značnej opitosti bude mať v sebe aj potrebnú energiu. Verme len, že na cestu domov a nie na ďalšie snorenie po krčmách.

„Inšpirovaní potrebou komplexného a aromatického produktu, ktorý by doplnil nápoje pomáhajúce nabrať veľa energie, sme v spoločnosti Jägermeister pokračovali v inovovaní tým smerom, aby sme naplnili požiadavky zákazníka,“ povedal marketingový šéf americkej pobočky Jägermeistra Chris Peddy.

„Chceme vychovať novú generáciu milovníkov nezvyčajných nápojov a v záujme toho, aby sa to podarilo, nám bolo jasné, že musíme vytvoriť perfektný likér, ktorý bude možné vychutnávať si pri mnohých rôznych príležitostiach,“ dodal.

Kávový Jägermeister bude „tridsaťtrojka“

Nápoj zvaný Jägermeister Cold Brew Coffee by mal mať 33-percentný podiel alkoholu, pričom klasický Jägermeister je 35-percentný. Jedna vec sa však nezmení: výrobcovia odkazujú, že aj kávový drink treba piť ako ľadovo vychladený, teda na -18 stupňov Celzia.

Problém je len v tom, že novinka bude najskôr k dispozícii len v USA a vo Veľkej Británii. U nás a ani v susednej Českej republike sa s ňou v roku 2020 neráta. Ale keď sa tak stane, my v redakcii Blogu o káve si skromne poprosíme nevinnú ochutnávku.

Jägermeister s kávou
Tak čo, dostali ste chuť? 😉
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close