Zdravie

Káva a chudnutie: Dá sa to, ale…

Účinky kávy sú nám všetkým dobre známe. Ráno si dáme voňavú šálku a okamžite nás poriadne nakopne. Navyše môže pomôcť aj naštartovať metabolizmus a vlastne pomáha i s chudnutím, ale také jednoduché to až nie je. Nestačí ju popíjať s vyloženými nohami a čakať na zázrak, treba ochotne priložiť ruku k dielu a nastúpiť na zdravšiu cestu.

Hlavnou zložkou kávy je kofeín, pričom práve jeho účinky sú spájané s chudnutím. „Kofeín zvyšuje aktivitu centrálneho nervového systému, srdca a svalov,“ uviedla dietologička a zdravotná poradkyňa Jill Corleoneová pre stránku livestrong.com. „Dostať do tela sto miligramov kofeínu denne, čo je množstvo nachádzajúce sa v jednej šálke kávy, môže pomôcť spáliť deväť dodatočných kalórií na hodinu. A kofeín môže okrem toho potlačiť vašu chuť do jedla.“

„Tých deväť kalórií však nie je veľa a veľa takto nezhodíte – ak vôbec niečo. Navyše platí aj to, že vaše telo si postupom času vyvinie toleranciu voči kofeínu a jeho vplyvy na váhu znuluje. To znamená, že káva vám sama o sebe s rýchlym chudnutím nepomôže,“ zdôraznila Corleoneová.

V tejto súvislosti existuje viacero zaujímavých „receptov“. Systém môžete oklamať napríklad tak, že dva týždne budete kávu piť a dva týždne si od nej dáte pokoj. Tým zabránite tomu, aby si vaše telo vybudovalo toleranciu a prestalo naň reagovať.

Kávu treba brať pri chudnutí len ako doplnok

Autorka príspevku vzápätí pripomenula, že kávu treba brať len ako vhodný doplnok aktivít zameraných na zníženie váhy a neísť do toho s cieľom nájsť si kávu na chudnutie. „Ak chcete chudnúť rýchlo, potrebujete mať hlavne kalorický deficit, takže musíte prijať menej kalórií, ako telo potrebuje, prípadne ich viac spáliť cvičením. Alebo najlepšie skombinovať oba prístupy.“

Ak sa denne podarí vytvoriť deficit vo výške 1 000 kalórií, za týždeň môžete zhodiť približne kilogram. Intenzívnejšie chudnutie pre telo ani nie je dobré, pretože môže viesť k strate svalovej hmoty, čo zasa spomalí spaľovanie kalórií.

„Káva je nápoj takmer bez kalórií, takže je dobrým doplnkom k akejkoľvek diéte,“ skonštatovala Corleoneová. „Mnoho ľudí ju však pije s mliekom a cukrom, čím jej pridávajú kalórie. Ale ak využijete náhradu cukru a nízkotučné mlieko, tak môžete množstvo kalórií v šálke kávy znížiť zo 70 na 20. Nuž a okrem toho si treba dať pozor na rôzne módne kávové drinky, ktoré sú už skôr dezertom ako nápojom. V tých môže byť aj 400 kalórií!“

Káva: Niečím pomôže, niečím môže aj uškodiť

Káva však má aj iné výhody, na ktoré treba myslieť. „Pitie neveľkého množstva kávy, čo sú štyri šálky za deň, môže pomôcť znížiť riziko vzniku cukrovky, srdcových chorôb, ale aj rakoviny pečene či Parkinsonovej choroby,“ pripomenula odborníčka.

„Káva však nemusí byť vhodná pre každého. Ak ste citlivý na kofeín, tak pitie kávy u vás môže vyvolať nervozitu, znepokojenie a zvýšiť tep. Veľké množstvo kofeínu súčasne môže narúšať spánok, pričom nedostatok spánku zasa sabotuje úsilie týkajúce sa chudnutia. Ak zle spíte, tak to má vplyv aj na hormóny, čo v konečnom dôsledku podporuje pocit hladu,“ dodala Jill Corleonová.

V tejto súvislosti vám musíme odporučiť práve Caféziu, ktorá má unikátne vlastnosti a je vhodná aj pre ľudí citlivých na kofeín.

Radi pripomíname hlavné plusy Cafézie:

– nebude vás trápiť búšenie srdca, bolesť hlavy, trasenie rúk, sčervenanie
– zabudnete na akékoľvek žalúdočné nevoľnosti či pálenie záhy
– nebudete mať problém so spánkom, dokonca budete spať ešte lepšie
– Cafézia je najvhodnejšia alternatíva pre tehotné a dojčiace ženy
– piť ju môžu i ľudia s intoleranciou na kofeín
– ideálna je aj pre celiatikov a dokonca i pre ľudí s histamínovou intoleranciou
– a je to káva S KOFEÍNOM.

Káva na chudnutie - bio organická káva Cafézia
Ak patríte medzi milovníkov kávy a pozdávajú sa vám jedinečné vlastnosti Cafézie, radi vás privítame na eshope. Cafézia je vaša KÁVOŠKA S VÝHODAMI 🙂
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close