Exkluzívne

Káva Čaj Čokoláda v Bratislave: Parádna šou, ktorú si nenechajte ujsť

Bratislavská Stará tržnica privíta 3. a 4. novembra najväčší kávový, čokoládový a čajový festival roka na Slovensku, Káva Čaj Čokoláda. Široké publikum tak bude môcť ochutnať mnoho skvelých káv zo slovenských remeselných pražiarní. Okrem ochutnávok, ktoré budú zadarmo, sa návštevníci môžu tešiť aj na bohatý sprievodný program. Bude to parádna šou, takže festival Káva Čaj Čokoláda v Bratislave by ste si nemali nechať ujsť.

Vstupenky v cene 6€ na jeden deň (4€ pre študentov a ZŤP) a 10€ na dva dni budú k dispozícii iba na mieste. Každý návštevník k ním automaticky dostane festivalovú bavlnenú tašku, festivalové noviny i ďalšie prekvapenia. Hlavným kávovým partnerom festivalu je slovenská pražiareň kávy Coffeein.

Doposiaľ nepoznané chute

História festivalu Káva Čaj Čokoláda sa začala písať už v roku 2015. „Cítili sme potrebu ukázať ľuďom, že káva od malých nezávislých výrobcov/pražiarní je oveľa rozmanitejšia, ako tá klasická zo supermarketov,“ povedal pre Blog o káve organizátor festivalu Ivan Čižmárik. „Čerstvo pražená káva je skrátka lahodnejšia, chutnejšia a ľudia v nej môžu objaviť rôzne chute, ktoré dovtedy nepoznali.“

To isté však podľa Ivana neplatí len o káve: „Pri čokoláde a rovnako tak pri kvalitnom a čerstvom čaji je to rovnaké. Príďte ochutnať a uvidíte sami.“

Ochutnávky zadarmo

Festival Káva Čaj Čokoláda nemá vo svojich podmienkach, že ochutnávky kávy musia byť pre návštevníkov zadarmo. Pražiarne to však robia automaticky. „Vieme, koľko práce a financií ich to všetko stojí, ale napriek tomu ľuďom podávajú ruku a ochutnávky pripravujú zadarmo,“ skonštatoval organizátor.

Na čo okrem ochutnávok zadarmo sa ešte môžeme tešiť? „Spomeniem LATTE ART SHOW, kde učíme návštevníkov tomuto umeniu, maľovanie mliečnou penou do kávy, baristickú šou, ukážky  alternatívnych príprav kávy, diskusie na rôzne aktuálne témy, workshopy či prezentácie,“ odpovedal Ivan Čižmárik.

Pridá sa k Bratislave a Košiciam ďalšie mesto?

Festival Káva Čaj Čokoláda má za sebou už osem ročníkov, pričom všetky sa konali v Bratislave alebo v Košiciach. Pribudne k týmto dejiskám v budúcnosti aj ďalšie mesto?

„Festival v takomto rozsahu, ako sa nám ho darí organizovať, podľa mňa patrí do takýchto veľkých miest. Súčasne si myslím aj to, že raz za rok je to postačujúce. Musíme sa totiž pozerať na našich vystavovateľov, na ich sily a možnosti. Nevylučujem však ani nové lokality. Ak nájdeme miesto a budovu s dušou napríklad v Banskej Bystrici, či v inom meste, radi tam zavítame,“ dodal Ivan Čižmárik.

Zúčastnené pražiarne

A my dodáme ešte to, že na bratislavskom festivale Káva Čaj Čokoláda sa môžete tešiť na slovenské pražiarne kávy Coffeein, Ready After Coffee, Verticcio, InCuple, Diamonds Roastery, Coffia, Kávoholik, Triple Five Coffee, 9 Grams Coffee, Jolka, Barzzuz a Moritz Cafe. Bude to teda poriadne nabité.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close