Recepty

Káva Dalgona: Nový karanténny hit

eshop s kávou

V aktuálnom karanténnom prostredí sa značná časť obyvateľstva nudí a ako sa už neraz ukázalo, takáto fáza môže viesť k mnohým zaujímavým nápadom. Jeden takýto teraz prišiel z Kórejskej republiky, kde majú nový hit: kávu Dalgona.

Tento trend sa veľmi rýchlo rozletel sociálnymi sieťami, hlavne tik-tokom, a ľudia si ho zamilovali. Ide o kombináciu mlieka, kociek ľadu a špeciálne pripravenej kávovej peny, ktorá sa umiestni na vrchol pohára. Netreba k tomu žiadnu nezvyčajnú výbavu a ani stroj; len chuť trochu miešať.

Káva Dalgona sa pripravuje z jednej polievkovej lyžice instantnej alebo akejkoľvek mletej kávy, ku ktorej sa pridá jedna lyžica kryštálového cukru a malé množstvo vody. Následne sa to trpezlivo mieša (ideálne ručným mixérom) až do okamihu, kým nevznikne konzistentná – takmer penová – zmes. Tú stačí umiestniť na vrchol vychladeného pohára s mliekom a posypať napríklad čokoládou.

Internetom koluje mnoho rôznych receptov na kávu Dalgona. Niekto si dá len polovičné množstvo cukru, niekto to skúša s teplým mliekom a všakovakými typmi kávy. Vyskúšajte a uvidíte. Prípadne nám potom dajte vedieť.

Doplnené: Medzitým sme si posvietili aj na ďalšie verzie kávy Dalgona, ktorých je čoraz viac. Kliknite na nižšie priložený odkaz…

Páči sa ti naša tvorba? Podpor nás cez Patreon alebo kúpou balíčka z eshopu. Vďaka 😉
Značky
Zobraz viac
Káva eshop kvalitná káva

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close