Recepty

Káva Dalgona: Nový karanténny hit

Eshop s kávou

V aktuálnom karanténnom prostredí sa značná časť obyvateľstva nudí a ako sa už neraz ukázalo, takáto fáza môže viesť k mnohým zaujímavým nápadom. Jeden takýto teraz prišiel z Kórejskej republiky, kde majú nový hit: kávu Dalgona.

Tento trend sa veľmi rýchlo rozletel sociálnymi sieťami, hlavne tik-tokom, a ľudia si ho zamilovali. Ide o kombináciu mlieka, kociek ľadu a špeciálne pripravenej kávovej peny, ktorá sa umiestni na vrchol pohára. Netreba k tomu žiadnu nezvyčajnú výbavu a ani stroj; len chuť trochu miešať.

Káva Dalgona sa pripravuje z jednej polievkovej lyžice instantnej alebo akejkoľvek mletej kávy, ku ktorej sa pridá jedna lyžica kryštálového cukru a malé množstvo vody. Následne sa to trpezlivo mieša (ideálne ručným mixérom) až do okamihu, kým nevznikne konzistentná – takmer penová – zmes. Tú stačí umiestniť na vrchol vychladeného pohára s mliekom a posypať napríklad čokoládou.

Internetom koluje mnoho rôznych receptov na kávu Dalgona. Niekto si dá len polovičné množstvo cukru, niekto to skúša s teplým mliekom a všakovakými typmi kávy. Vyskúšajte a uvidíte. Prípadne nám potom dajte vedieť.

Doplnené: Medzitým sme si posvietili aj na ďalšie verzie kávy Dalgona, ktorých je čoraz viac. Kliknite na nižšie priložený odkaz…

Casa del Caffé
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close