Recepty

Káva Dalgona s alkoholom: Konečne niečo aj pre Slováka

Eshop s kávou

Počas aktuálneho karanténneho obdobia sa v Kórejskej republike rozmohol nový spôsob prípravy kávy označovaný ako Dalgona. Prostredníctvom Blogu o káve sme vás o ňom ihneď informovali a vzhľadom na čítanosť článku bolo vidieť, že téma vás mimoriadne zaujala.

Ale pozor, to najlepšie prichádza až teraz: našich domácich fajnšmekrov akiste poteší skutočnosť, že káva Dalgona sa už pripravuje aj s alkoholom. Tento recept rozšírila Austrálčanka Erica Kellyová, ktorá začala využívať Baileys a Kahluu. Možnosti sú však nekonečné.

Aj Dalgona sa dá vylepšiť

„Videla som množstvo videí z prípravy kávy Dalgona a pokúšala som sa nájsť kreatívne spôsoby, ako to ešte trochu vylepšiť,“ uviedla Kellyová pre austrálsky Daily Mail a prezradila, že okrem dvoch polievkových lyžíc kávy a polovice lyžičky cukru do zmesi pridáva ešte jednu lyžicu teplej vody a jednu lyžicu Kahluy. Potom to stačí premiešať s elektrickým mixérom a penové dielo je hotové.

To však nie je všetko, pretože bez vylepšenia neostalo ani mlieko. Okrem ľadu do neho Erica pridala aj štipku alkoholu a všetko jej to ešte viac zachutilo. Nuž, niet sa čo čudovať.

Baileys ani Kahlua neublížia

„Do mlieka dávam Baileys, ale ešte aj trochu Kahluy,“ usmiala sa Erica Kellyová. „Množstvo alkoholu, ktoré do nápoja dáte, je už o vašich preferenciách a o tom, aký silný ten drink chcete. Ja som do mlieka pridala možno polovicu ‚shotu‘ Baileys a rovnaké množstvo Kahluy.“

Pôvodný recept hovoril o dvoch lyžičkách cukru, ale od toľkej sladkosti treba radšej upustiť. Kahlua je totiž sama o sebe sladká a potom by to už pravdepodobne bolo prehnané.

Krémová a nadýchaná dobrota

„Všetko je to veľmi krémové a nadýchané a Baileys i Kahlua mi v tom chutia, dokonca dokážem rozlíšiť chuť oboch likérov. Sladký alkohol príjemne vyváži pomerne silnú kávu,“ dodala Erica Kellyová.

PS: ak si chcete kúpiť Kahluu alebo Baileys, odporúčame eshop Bevmarket.sk, kde toho nájdete ozaj veľmi veľa. Za pár sekúnd máte objednané a drinky sú onedlho u vás doma.

Casa del Caffé
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close

Máte Adblock :(

Spravodajské stránky nemajú šancu prežiť bez reklamy. Preto by sme vás radi poprosili o to, aby ste si u nás vypli Adblock. Ďakujeme za pochopenie.