Exkluzívne

Káva do kancelárie zo slovenskej pražiarne: Jej ľudová cena vás odpáli

Hľadáte ideálnu kávu do kancelárie? Nechutí vám tá, ktorú máte a hľadáte niečo lepšie? Prípadne máte stanovený veľmi nízky rozpočet, ktorý stačí len na niečo talianske? Alternatívu ponúka slovenská pražiareň kávy Alter-Nativ: za extrémne málo peňazí (rozumej oveľa menej ako 20€ za kilo) si v kancelárii môžete užívať stopercentnú arabiku z Rwandy. Káva do kancelárie, o ktorej hovoríme, sa volá Kávujeme.

Káva do kancelárie by mala spĺňať niekoľko základných kritérií. Dôležitá je chuť, ktorá bude vyhovovať širšej skupine ľudí a preto takáto káva chtiac-nechtiac musí byť pražená tmavšie. Kávujeme je taká, ale zďaleka nie spálená – nie je totiž pražená ani k druhému cracku. Okrem toho je na rozdiel od supermarketových káv veľmi čerstvá a voňavá. Pražiareň Alter-Nativ ju našila na mieru automatickým kávovarom.

Kávujeme - káva do kancelárie

Sladká arabika z Rwandy

Kávujeme je na rozdiel od mnohých zmesí, ktoré ste doteraz vo vašej kancelárii pili, stopercentná arabika. Nemusíte sa však báť, že by espresso z nej bolo až príliš acidné. Kávu totiž v Alter-Nativ pražia tak, aby v nej ostala len štipka acidity, ktorá sa dá potlačiť jemnejším mletím. V chuti nájdete hlavne horkú čokoládu a oriešky.

Za espresso či cappuccino plné chutí môžete vďačiť čerstvosti. V Alter-Nativ sa postarajú o to, aby k vám zrnká dorazili len niekoľko dní od praženia. Pokojne to môže byť aj tak, že si kávu objednáte a oni ju upražia až následne. Oproti supermarketovým alebo talianskym kávam je to diametrálny rozdiel: tie stoja niekoľko mesiacov v skladoch, zvetrávajú a strácajú svoje chute.

Káva do kancelárie - Kávujeme - sypanie do mlynčeka

Konzumentovi potom neostane nič iné, len si kávu osladiť cukrom a nepríjemnú chuť takto prebiť. S Kávujeme sa to nestane. Jej chute budú jasné a plné, bez náznakov zvetrania.

Káva do kancelárie za ľudovú cenu

Prečo by ste mali vyhadzovať peniaze za prepražené a zvetrané talianske zmesi? Posledným, pre mnohých najdôležitejším, plusom kávy Kávujeme od Alter-Nativ je jej cenovka. A teraz sa podržte.

Kávujeme je čerstvá arabika z Rwandy, ktorú do vašej kancelárie či domácnosti dostanete za výrazne menej než 20 eur za kilo (s DPH). A keď hovoríme “výrazne”, tak výrazne. Presnú cenu si môžete vyžiadať na mailovej adrese info@avcoffee.sk. Napíšte im, že vás posiela Blog o káve a dostanete ozaj ľudovú cenu, ktorej sa nič nevyrovná.

Káva do kancelárie - Kávujeme - príprava espressa

Ako si správne pripraviť Kávujeme?

Káva Kávujeme je šitá na mieru automatickým kávovarom. Preto sme ju nasypali do jedného z našich automatov De’Longhi Magnifica Plus, a pripravili si hneď niekoľko nápojov. 

Espresso, dvojité espresso a lungo

V prípade, že preferujete kávu bez mlieka, vyskúšajte klasické alebo dvojité espresso. Kávujeme má v tejto čistej podobe veľmi lahodné a vyvážené chute. Automatický kávovar si s extrakciou kávy poľahky poradí a vy si vďaka jednému kliku užijete sladké espresso s nízkou aciditou, vysokou sladkosťou a jemnou horkosťou. 

Kávujeme - espresso

Na jazyku sa vám ocitne symfónia horkej čokolády, kakaa a pražených orechov. Pre tých z vás, ktorí majú radšej menej koncentrované chute, odporúčame vyskúšať lungo či americano. Telo kávy bude ľahšie a chute menej intenzívne.

Mliečne nápoje

Kávujeme skvelo ladí s mliekom. Je len na vás, ktorý mliečny nápoj máte najradšej. V cappuccine nájdete chute mliečnej čokolády a orieškov.

káva do kancelárie Kávujeme - príprava mliečneho nápoja

Vo flat white sa prejaví viac chutí samotnej kávy, vďaka čomu pocítite horkú čokoládu, brownies a orieškovú nátierku. Café latte vám ponúkne najjemnejšie chute. V chuti bude prevládať sladké mlieko, jemná oriešková nátierka a len štipka kakaa. 

Špecialitky

V závislosti od schopností vášho kávovaru sa nemusíte báť ani rôznych kávových špecialitiek. Vyskúšajte espresso tonic, ľadové mliečne nápoje alebo cold brew. V týchto nápojoch sa Kávujeme prejaví sladkou čokoládovo-orieškovou chuťou. V cold brew nájdete aj jemnú citrusovú aciditu, ktorá nápoj osvieži a odľahčí.

Kávujeme - príprava cold brew

Kávujeme z pražiarne Alter-Nativ je výborným spôsobom, ako môžete vašu kanceláriu zásobiť kvalitnou kávou za ľudovú cenu. Okrem čerstvej a chutnej kávy vo vašej šálke navyše podporíte slovenskú pražiareň. A to je určite lepšia voľba ako podporovať uhlie z Apeninského polostrova.

Káva do kancelárie: Ako postupovať?

Cenovú ponuku na Kávujeme si môžete vyžiadať na info@avcoffee.sk. Napíšte im, koľko kilogramov mesačne potrebujete a pridajte aj informáciu, že vás poslal Blog o káve. Dostanete tak ponuku ozaj exkluzívnej, priam ľudovej ceny.

Káva je k dispozícii v baleniach 5x1kg alebo 10x1kg. Je určená pre firmy a predávaná na faktúru.

Na eshope avcoffee.sk nájdete aj širokú ponuku výberových káv, ktoré si môžete zakúpiť do domácnosti. Pri ich kúpe použite zľavový kód BLOGOKAVE10 a ušetríte.

káva do kancelárie Kávujeme - kávové nápoje
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close