Recenzie káv

Káva na chudnutie od Silvie Kucherenko: Majitelia fitnescentier začali hromadne trúchliť

Máme výborných čitateľov a followerov, vďaka ktorým nám nič neunikne. Keď Silvia Kucherenko priniesla na trh novú kávu na chudnutie Keto Coffee za púhych 20,99 € za 100 gramov, prišlo nám hlásenie. Dlho sme neváhali a aj keď ide o instantnú kávu, objednali sme ju. Usúdili sme, že ju klasicky recenzne obodujeme, ale nebude v rebríčku so zrnkovými kávami. Predsa len instantná káva je niečo celkom iné ako zrnková a oba svety nemožno porovnávať.

V tej chvíli nášho bytia nám došlo, že je to veľmi ideálna káva na chudnutie. Telo síce neschudne, ale peňaženka okamžite. Teda instantne. Ale ako je to s chuťou? Dá sa takáto vášnivá káva od blonďavej celebrity s exponovanými perami piť? Alebo nebodaj skončí v toalete? Poďte to zistiť.

káva na chudnutie od Silvie Kucherenko - obal
Káva na chudnutie od Silvie Kucherenko.

Bodovanie

V bodovaní Blogu o káve môže každá káva získať maximálne 50 bodov. Celkovo 25 z nich majú právo udeliť baristi Filip Lörinc (@chlorofilip) a Gabriela Drenková (@gabrielaa.d), desať šéfko Blogu o káve (@ladislavkiraly), päť udelíme na základe vašich odporúčaní spoločne za dizajn obalov a po päť bodov môže káva získať za transparentnosť (či poznáme jej presný pôvod a zloženie) a za pomer cena/kvalita.

Priebežné poradie všetkých doposiaľ hodnotených káv nájdete v menu ako RECENZIE KÁV. Skúste ochutnať niečo z horných poschodí, lebo tam niekde sa nachádza pravá kávová zábava. Pripravili sme pre vás aj zľavové kódy do slovenských pražiarní kávy.

Baristi Gabriela Drenková a Filip Lörinc 7,5/25

Zrná

Do recenzného špeciálu sa prvýkrát dostala káva v instantnej forme, kvôli čomu hodnotenie vzhľadu zŕn nie je možné. Kávu sme dostali vo forme jemného prášku. Prášok je svetlohnedej farby a kde-tu sa v ňom nachádzajú viditeľné kúsky bylín, či dokonca zhluky bieleho prášku, pravdepodobne stévie.

káva na chudnutie od Silvie Kucherenko - instantný prášok

Aróma

Vôňa kávy je počas celej ochutnávky veľmi nevýrazná a neutrálna. Už samotný prášok má veľmi slabú arómu, ktorú je ťažké rozoznať. Avšak nachádzame v nej štipku sladkosti, ktorá pôsobí umelo a pripomína umelé sladidlo. Vôňa okrem toho genericky pripomína priemerné instantné kávy z poličiek našich supermarketov.

káva na chudnutie od Silvie Kucherenko - príprava

Cupping

Ochutnávka instantnej kávy je v podstate cuppingom. Podľa inštrukcií sme do cuppingovej misky umiestnili tri gramy instantného prášku a zaliali horúcou vodou. Po chvíľke sme pomocou cuppingových lyžíc postupne z kávy začali usŕkať. Za horúca sme v káve našli hlavne pomerne príjemnú sladkosť a jemnú orieškovú horkosť. Chladnutím sa mierne zvýraznila sladkosť aj horkosť. Okrem toho sme začali rozoznávať niekoľko “zelených”, bylinných chutí. Tie káve pravdepodobne dodala pridaná matcha a maca. Chuť však pôsobila extrémne plocho, nevýrazne a nezaujímavo. Na druhej strane, v káve sme nenašli nič, čo by nám zásadne kazilo chuťový zážitok a robilo ju nepiteľnou. Dochuť kávy nebola ničím výnimočná, na jazyku zanechávala bylinno-sladký dojem s nižšou horkosťou.

Keto Coffee od Silvie Kucherenko

Celkové hodnotenie

Keto káva na chudnutie od Bc. Silvie Kucherenko je v podstate nadpriemernou instantnou kávou. Jej chute vám nijak neublížia. Práve naopak, majú aj svoje svetlé momenty. Kávová zložka tejto instantnej zmesi podľa údajov na obale pochádza z Brazílie. Informácie z eshopu zasa tvrdia, že ju farmári vypestovali v Ekvádore. Aj napriek týmto geografickým nezrovnalostiam ide o stopercentnú arabiku. Pravdepodobne. To považujeme za veľké plus, a absencia robusty sa odráža aj v chuti samotnej kávy. Zarážajúcou je však celebritná cenovka tejto zmesi, ktorá absolútne nekorešponduje s kvalitou produktu.

Body: aróma 1 – acidita 1,5 – telo 1 – dochuť 2,5 – celkový dojem 1,5.

káva na chudnutie od Silvie Kucherenko - recenzia

Ladislav Király 4/10

Instantná káva na chudnutie od Silvie Kucherenko bola na prvý pohľad veľmi jemná. Doslova som sa bál dýchať, aby som ju nerozprášil po kuchyni, haha. Ovoniavanie teda prebehlo veľmi opatrne a môžem povedať, že aromatický vnem nebol najhorší. Balenie obsahuje okrem instantného prášku z arabiky (84%) aj stéviu, žeruchu peruánsku (maca), matchu a MCT kokosový prášok. Spomínané prídavky sa postarali o to, že „káva“ voňala celkom príjemne. Teda aspoň pre mňa.

instantná káva od Silvie Kucherenko

Na obale je uvedený aj odporúčaný recept, podľa ktorého treba tri gramy instantnej kávy zaliať 150 mililitrami vody ohriatej na maximálne 80 stupňov. Všetko som to vykonal presne podľa návodu a v okamihu zalievania som už pocítil taký ten klasický čudný zatuchnutý zápach instantnej kávy, ktorý si pamätám spred mnohých rokov. Áno, kedysi som instantnú kávu pil, zalieval som ju množstvom mlieka a pridával cukor. Nechutilo, ale myslel som si, že to tak má byť, hah.

Riedka vodnatá tekutina

Táto káva je ochutená stéviou a nič ďalšie som do nej nepridával. Musím skonštatovať, že ono to vlastne ani nechutilo ako káva. V šálke som mal len extrémne riedku a vodnatú tekutinu s neidentifikovateľnou chuťou, v ktorej bola asi najvýraznejšia nejaká mierne horká bylina.

príprava kávy od Silvie Kucherenko

Bol to nápoj, ktorý s kávou nemá absolútne nič spoločné. V každom prípade nešlo o nič nepríjemné a dokázal som si ju posrkávať. Chuťovo to nebolo nič také, čo by som chcel niekedy opätovne vyhľadať, ale pokojne prehlasujem, že tmavé a prepražené kávy, ktoré sme recenzovali, boli radovo výrazne horšie. A aj omnoho horšie smrdeli. Na túto instantku naša kuchyňa nijako nedoplatila.

Káva na chudnutie mi ústa neskrivila

Celkovo chcem dodať, že toto hodnotenie nemôže byť nijako kompatibilné a porovnateľné s klasickým recenzovaním zrnkových káv, ale keď mám na stupnici od 1 do 10 vybrať, nakoľko nepríjemné alebo príjemné bolo pitie tejto kávy, dávam 4 body. Vychádzam z toho, že ústa mi to totálne neskrivilo a prežil som to s veľkým prehľadom.

instantná káva Keto Coffee od Silvie Kucherenko pripravená na pitie

Transparentnosť 1/5

Pri hodnotení transparentnosti udeľujeme bod za to, že poznáme druh kávovníka – v tomto prípade je to arabika. Druhý bod by sme udelili za krajinu pôvodu, ale tu sme narazili na nezrovnalosť. Na obale stojí, že krajina pôvodu je Brazília, ale na webovej stránke píšu, že káva „pochádza priamo z Ekvádoru, kde prebieha aj jej pestovanie“. Hmm.

Ďalšie body by sme udelili v prípade, ak by sme poznali konkrétnu odrodu kávy, spôsob jej spracovania a farmu alebo spracovateľskú stanicu. To by sme však od instantnej kávy chceli veľa. Na druhej strane musíme pochváliť informácie o tom, že arabika tvorí 84% zmesi, stévia 9%, žerucha peruánska 3%, matcha 2% a MCT kokosový prášok takisto 2%. Ibaže za toto body neudeľujeme, sorry.

káva na chudnutie od Silvie Kucherenko - informácie na obale

Pomer cena/kvalita 0/5

Nápoj, ktorý sme si z tejto instantnej kávy pripravili, síce nebol najhorší, ale cena 20,99 € za 100 gramov je totálne uletená. Bohužiaľ nemôžeme udeliť ani bod.

Dizajn obalu 0/5

Pri dizajne obalu sme boli veľmi zvedaví na vaše hlasovanie, ktoré prebehlo na instagramovom účte @blogokave. Napokon bolo absolútne jednoznačné a až 73,6 % z vás hlasovalo za nulu. Ďalších 16,3 percenta našich vášnivých followerov udelilo jeden bod a hlasovania za ostatné body boli v podstate zanedbateľné.

Vtipné bolo to, že mnoho z vás udeľovalo mínusové počty bodov a keby sme to spriemerovali, tento obal by ostal pod nulou. A to sme tu ešte nemali. Cecky nezabrali.

obal kávy od Silvie Kucherenko

K hlasovaniu ste nám pribalili aj takéto komentáre:

A: Čistá only fans „modelka“, ktorá si dala spraviť instantnú „kávu“
B: 5 za to, že nám neukázala bradavky. Chvalabohu
C: Obal sa absolútne nehodí k produktu
(písmená BC za sebou. Náhoda? Nemyslím si.)
D: Nevkus
E: 5 – I see boobs, I press like
F: Toto je proste nevkus, pardón
G: Nemám problém s takou foto, ale na kávu? Otrasné

A to je všetko, čo stojí za spomenutie.

Celkové hodnotenie 12,5/50

Záver

Káva na chudnutie a.k.a. Keto Coffee od Silvie Kucherenko nie je chuťovo najhoršia káva, ale v ostatných kategóriách, ktoré s chuťou nesúvisia, nedokázala zabodovať. Má však svoje iné silné stránky: je to káva na chudnutie, takže predsa nemusí až tak chutiť.

Je to káva budúcnosti. Naše exkluzívne zákulisné informácie hovoria, že majitelia fitnescentier začali hromadne trúchliť. Už sa u nich nikto neukáže. Pestovatelia zeleniny rušia hriadky a zriaďujú veľkochovy šľachteného neprdiaceho hovädzieho dobytka, pretože budúcnosť sú hamburgery. Konečne si budeme môcť všetci dopriať ťažké jedlá a popri nich ledabolo posrkávať kávu na chudnutie. Fantázia.

Ďakujeme za pozornosť.

PS: instantnej káve od Silvie Kucherenko sme sa rozhodli udeliť divokú kartu a zaradili sme ju do finále veľkého testu instantných káv. Sme veľmi zvedaví, ako dopadne v porovnaní so supermarketovými instantkami.

Výsledky všetkých doposiaľ hodnotených káv nájdete v rubrike RECENZIE KÁV. Keď chcete ochutnať overené kvalitné kávy, prebehnite si zľavové kódy do slovenských pražiarní kávy.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close