Zdravie

Káva na chudnutie? „Vysnený“ produkt bol aj na slovenskom trhu, úrady ho zakázali

Káva na chudnutie. Vytúžený produkt značnej časti obyvateľstva. V Blogu o káve sme už viackrát písali o tom, že káva skutočne môže pomôcť pri naštartovaní metabolizmu a tým pádom aj pri chudnutí, ale až také jednoduché to nie je. Nikto si nemôže myslieť, že si bude kávičkovať s nohami vyloženými na gauči a kilá budú miznúť jedno po druhom.

Zo Spojených arabských emirátov teraz prišla správa o tom, že takýto „vynález“ začal propagovať jeden z miestnych podnikateľov. Prostredníctvom sociálnych sietí si robil veľkú reklamu, ale nepochodil. Zdravotné oddelenie v Abú Zabí produkt zakázalo a ľudí varovalo.

Káva na chudnutie a riziko úmrtia

„Vzorky instantnej kávy Lishou Slimming 3v1 podľa oddelenia ukázali, že produkt obsahuje zakázané zložky,“ informujú miestne zdroje. „Uvedené zložky zvyšujú riziko infarktu a mŕtvice.“

Čo je zaujímavé, Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej Republiky tento produkt zakázala ešte pred niekoľkými rokmi. Skúmala kávu s názvom “Slimming Coffee Lishou Instant Coffee Baian“, dátum výroby 2014/08/06, ktorej výrobcom mala byť istá hongkongská spoločnosť.

Sibutramín ako doplnok kávy na chudnutie

„Laboratórnou analýzou v nej bola dokázaná prítomnosť nepovolenej zložky sibutramínu,“ stojí na stránke svps.sk, ktorá dokument publikovala ešte 2. januára 2015.

Obal výrobku informoval o tom, že ide o prírodný, zdravý a bezpečný kávový nápoj. Sibutramín však až taký bezpečný nie je: na jednej strane vyvoláva pocit nasýtenia, na druhej strane však „vykazuje aj závažné vedľajšie účinky, a to hlavne nepriaznivý vplyv na kardiovaskulárne ochorenia.“

Slimming Coffee Lishou sa naďalej dá objednať

Smutné je však to, že daný produkt je prostredníctvom internetových stránok naďalej dostupný. Ľudia, ktorí po ňom siahnu, možno ani nevedia, ako riskujú svoje zdravie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako by vám káva predsa len mohla pomôcť s chudnutím, prečítajte si články z našej rubriky POZITÍVNE VLASTNOSTI KÁVY. Venovali sme sa tam aj tejto téme.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close