Zaujímavosti o káve

Káva s proteínom: Netradičná vecička dobýja trh

Traja americkí bratia sa dlhodobo venovali športu a patrili medzi ľudí obľubujúcich proteín. Okrem toho boli aj milovníkmi kávy a prišli na to, že ak tieto dve veci skombinujú, vznikne z toho celkom fajn produkt.

Ku káve a proteínu začali pridávať aj kokosový olej a nápoj ponúkali svojim spoluhráčom a spolužiakom. Keď videli pozitívnu reakciu, rozbehli biznis. Stalo sa tak ešte v roku 2015 a dnes už Jim, Jake a Jordan DeCiccovci zamestnávajú 70 ľudí.

Čistá energia v mnohých príchutiach

Otvorene priznávajú, že nikdy nemali záujem podnikať v oblasti kávy. Jednoducho len hľadali „liek“ na svoju únavu a zaujímali sa, ako by sa mohli dopracovať k čistej energii.

Napokon ponúkajú produkt s označením Super Coffee, ktorý bol pôvodne k dispozícii v príchutiach označených ako Original, Vanilka, Lieskový Orech a Mocha, no na aktuálnu jesennú sezónu pribudla aj javorová príchuť a pracuje sa na ďalších.

Organická káva bez cukru

„Unavení z nezdravých hotových káv a energetických nápojov sme pripravili niečo lepšie,“ stojí na stránke Super Coffee. „S organickými ingredienciami, bez cukru a bez zbytočných kalórií. Uvedomujeme si, že tak, ako to dnes je, to byť nemusí. Ak sa neuspokojíme s priemerom, môžeme využiť celý svoj potenciál. Všetko to začína pozitívnou energiou. Ak zmeníte svoju energiu, môžete zmeniť svoj svet.“

Bratom sa darí a nedávno oznámili, že predstihli konkurenčnú značku La Colombe a v USA sú na tom na kávovom trhu lepšie už len Starbucks, Dunkin‘ a Monster.

Jim DeCicco prezradil aj to, že i keď chcel pôvodne zásobovať len študentov, postupne sa základňa zákazníkov menila. Uvedomil si, že takáto káva je vhodná v zásade pre každého a neexistuje pre ňu žiadne špecifické zákaznícke spektrum.

Kávový nápoj s 80 kalóriami

Jedna 350-mililitrová plechovka má 80 kalórií, 10 gramov proteínu, 200 miligramov kofeínu, 5 gramov tuku a 1 gram sacharidov. Obsahuje organickú kolumbijskú kávu, proteínový koncentrát, kokosový olej a výťažok z mníšskeho ovocia, ktorý plní funkciu sladidla.

„Organická káva nikdy nebola ošetrovaná syntetickými hnojivami, pesticídmi, herbicídmi ani fungicídmi či insekticídmi,“ pripomínajú podnikatelia. „Tie nie sú len nechutné, ale mnoho z nich je aj toxických a zlých pre ľudské zdravie. Nuž a okrem toho ničia životné prostredie a škodia ľuďom, ktorí pracujú a žijú tam, kde sa pestuje konvenčná káva.“

Ak sa chcete dozvedieť viac o podobnom produkte, ktorý zoženiete aj na Slovensku, kliknite sem: Káva s proteínom.

Káva s proteínom, Super Coffee
Tak čo, dali by ste si kávu s proteínom? 🙂
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close