Zaujímavosti o káveZdravie

Kávou si chceli zlepšiť erekciu a ohúriť partnerky, skončili však v nemocnici

Niekoľkí páni z Indonézie, ktorí chceli svoje partnerky ohúriť nevídanou sexuálnou aktivitou, skončili v nemocnici. Namiesto toho, aby siahli po osvedčených a lekársky odobrených prípravkoch pomáhajúcich zlepšiť erekciu, sadli na lep šarlatánovi, od ktorého si kúpili špeciálnu kávu.

Ako informujú miestne policajné zdroje, u svojich lekárov sa hlásilo desať mužov vo veku od 24 do 70 rokov. Všetci mali podobné príznaky: boli silne dezorientovaní a vraj sa na nich prejavili aj iné – bližšie nešpecifikované – škodlivé účinky omamného nápoja.

„Otrávených bolo desať ľudí, pričom ôsmi vypili kávu Kopi Cleng a dvaja Kopi Janten,“ povedal policajný šéf z mesta Sumedang nachádzajúcom sa na Západnej Jáve pre Detik.

Vzápätí upresnil, že pacienti navštívili špecializovaný obchod v dedinke Kaler, v ktorom si spomínané kávy kúpili za 20 000 indonézskych rupií, čo je v prepočte menej ako 1,30 eur.

Vzorky káv už putovali na pôdu Národnej agentúry kontroly liečiv a potravín (BPOM), ktorá okamžite potvrdila, že ich výrobcovia nemali povolenie pre distribúciu a budú stíhaní.

Nikto z desiatich mužov našťastie nezomrel a po dvoch až troch dňoch pobytu v nemocnici boli prepustení. O tom, či si pred hospitalizovaním stihli užiť svojich päť minút slávy, správa nič nehovorí.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close