Zdravie

Kávou k sviežej pokožke: skúste kávový peeling!

Na svete je obrovské množstvo ľudí, ktorí začínajú svoj deň kávou. Otvoria oči a problém s rýchlym naštartovaním a prebratím sa vyriešia lahodným čiernym mokom s neopakovateľnou arómou. 

Časť kávičkárov pritom možno ani netuší, že okrem stimulujúceho vplyvu, ktorý ich „nakopne“, má káva pre ich telo aj iné blahodarné účinky. Ide o prírodný produkt, ktorý vie pomôcť napríklad aj so zlepšením stavu pokožky, pričom podporí jej pevnosť a vitalitu.

„Keď je tvár unavená a vidieť na nej nepekné kruhy, kávu vieme využiť aj ako liek napomáhajúci boju s nimi,“ napísal odborník na kávu Pavel Bolero vo svojom blogu Café Flavour. „Sila kofeínu pomáha pri lepšom prekrvení organizmu, dobre pôsobí proti opuchom a zmenšuje viditeľnosť tmavých kruhov na tvári.“

Autor pripomenul aj skutočnosť, že na tento efekt sa zamerali už aj kozmetické spoločnosti, ktoré vyrobili rôzne kofeínové séra na opuchnuté oči a tmavé kruhy pod nimi (my vám jeden recept ponúkame dole pod článkom). 

Produkty obsahujúce kofeín navyše pomáhajú aj v boji proti kŕčovým žilám, nuž a známy je aj ich vplyv na potláčanie celulitídy.

„Kofeín nanášaný na pokožku disponuje schopnosťou reaktivovať krvný obeh, podporuje rozklad nahromadených tukových tkanív a zvyšuje počty molekúl, ktoré vo vašom tele spaľujú tuk. Práve preto je dnes na trhu mnoho gélov a redukčných krémov obsahujúcich kofeín, vďaka ktorým ľudia bojujú proti celulitíde a svojej pokožke prinavracajú pevnosť,“ zdôraznil Bolero.

Káva je okrem toho dôležitým zdrojom antioxidantov, ktoré vynikajúco pôsobia pri ochrane tela proti škodám spôsobeným voľnými radikálmi. Tie sú neslávne známe zrýchľovaním procesu starnutia pokožky. 

A aby toho nebolo málo, kofeín v káve môže pomôcť aj pri ochrane pred poškodením kože spôsobeným vystavením UV žiareniu; asi ste netušili, ale ak si dáte štyri šálky kávy denne, budete mať až o dvadsať percent nižšie riziko vzniku malígneho melanómu oproti tým, ktorí kávu vôbec nepijú.

Takže dobrú chuť a na zdravie!

Náš tip: spravte si kávový peeling. Návod ponúkame v priloženom videu, v ktorom je využitá bio organická káva Cafézia.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close