ExkluzívneKávovary

Kávovar ako vianočný darček: Horúce tipy priamo od De’Longhi

Hľadáte vianočný darček pre kávičkára? Chcete niekoho obdarovať alebo chcete vylepšiť svoju domácu výbavu? A čo tak kávovar ako vianočný darček? Už z reakcií na instagramových kontách @ladislavkiraly a @blogokave sme videli, že kávovar bude počas tohtoročných Vianoc obrovským hitom. Chceme vám pomôcť s výberom.

Otázky týkajúce sa tejto témy sa kopili a rozhodli sme sa zodpovedať ich samostatným článkom. Oslovili sme brand managera De’Longhi pre územie Českej republiky a Slovenska Jakuba Štoreka a položili sme mu niekoľko otázok. V zásade sme ho požiadali o to, aby odporučil vhodné typy kávovarov v rôznych cenových reláciách. Také, ktoré idú najviac na odbyt a u zákazníkov sa tešia veľkej popularite. Všetky ich názvy sú aj klikateľné, aby ste si ich vedeli čo najrýchlejšie zmonitorovať a oboznámiť sa s nimi.

Vyberte si vhodný segment

De’Longhi je celosvetová jednotka v predaji kávovarov a my v redakcii Blogu o káve sme za posledný rok otestovali Magnificu Start, Primadonnu Soul, La Specialistu Arte a La Specialistu Maestro. Ktoré kávovary by na Vianoce odporučil Jakub?

„Najskôr by som podľa dostupného rozpočtu, skúseností a kávového vzdelania nového majiteľa odporučil zvoliť si príslušný segment,“ povedal Jakub Štorek v rozhovore pre Blog o káve. „Úplne najvšeobecnejšie delenie je na základný segment, stredný až vyšší segment a TOP segment.“

Kávovar do 400 eur

„Základný segment by som vymedzil do cenovej úrovne približne 200 až 400 eur. Náš základný pákový kávovar je Dedica Arte EC885, ktorý je aktuálne k dispozícii za sumu okolo 200 eur. V sume 300 až 400 eur sa potom pohybuje väčšina kávovarov z radov Magnifica Evo a Magnifica Start. Toto by boli moje odporúčania zo základného segmentu na kávovar ako vianočný darček,“ skonštatoval Jakub.

Zlatá stredná (vyššia) cesta

Následne sme sa začali baviť o strednom až vyššom segmente, kde má De’Longhi veľký pretlak rôznych strojov. Veľmi vhodnou alternatívou je tu podľa Jakuba pákový kávovar La Specialista Arte a plnoautomatický kávovar Primadonna Soul. Viac informácií o nich nájdete v archíve nášho webu, pozrite tento tag De’Longhi. Spomínaný La Specialista Arte sme dali otestovať aj profesionálnemu baristovi – kliknite tu.

„Okrem toho by som v tomto segmente rád pripomenul ešte dva kávovary,“ prihlásil sa o slovo Jakub. „Za mňa sú veľmi fajn voľbou La Specialista Prestigio EC 9355.MDinamica Plus ECAM 370.70/95. Cenovo sa pohybujú na úrovni niečo cez 700 eur. Kávovary z radu Primadonna sú o niečo drahšie, odhadom od 1 000 do 1 500 eur.“

Najlepšie kávovary De‘Longhi

A čo ten TOP segment? Ktoré kávovary ostali k dispozícii pre najnáročnejších zákazníkov? „Spomedzi pákových je to La Specialista Maestro EC9665.M a spomedzi plnoautomatických Maestosa EPAM 960.75.GLM. Sú to kúsky, ktoré potešia aj najnáročnejších zákazníkov. V konečnom dôsledku je už len na nich, či sa rozhodnú pre automat, ktorý urobí väčšinu vecí za nich, alebo manuál, pri ktorom má človek takmer všetko vo vlastných rukách,“ dodal Jakub Štorek v rozhovore pre Blog o káve.

Tak si to ešte raz zosumarizujme – aj s aktívnymi preklikmi:

TOP segment

Maestosa EPAM 960.75.GLM (Plnoautomatický)

La Specialista Maestro EC9665.M (Pákový)

VYŠŠÍ/STREDNÝ segment

Primadonna Soul ECAM 610.55/75/74 (Plnoautomatický)

Dinamica Plus ECAM 370.70/95 (Plnoautomatický)

La Specialista Prestigio EC 9355.M (Pákový)

La Specialista Arte EC 9155 (Pákový)

ZÁKLADNÝ segment

Magnifica Evo ECAM 290.21/22/31/42/61/81 (Plnoautomatický)

Magnifica Start ECAM 220.20/21/22/30/31 (Plnoautomatický)

Dedica Arte EC885 (Pákový).

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close