Recenzie kávových kapsúl

Kávové kapsuly Starbucks Toffee Nut: Ani ochutenie neprebilo extrémnu horkosť

Starbucks všetci dobre poznáte. Je to známa značka, priam až lifestyle, ktorý k nám prišiel až z ďalekej Ameriky. Tento týždeň sme v rámci recenzií ochutnávali ich vianočný blend v zrnkovej forme. Teraz si znovu posvietime na ich limitovanú vianočnú edíciu, ale tentokrát vo forme kávových kapsúl. Dopadne recenzia Starbucks Toffee Nut to rovnako strašidelne?

Viac recenzií kapsúl nájdete v rubrike Recenzie kávových kapsúl.

Z obalu kapsúl sa o káve dozvedáme všelijaké zaujímavosti. Údajne ide o 100% arabiku bohvie odkiaľ. Následne nás informujú o intenzite kávy – intenzita 5. Nie sme si úplne istí, čo tým chce Starbucks povedať, ale aspoň to nie je intenzita 12. Profil praženia je vraj Blonde. 

Starbucks Toffee Nut

S Blonde pražením sme už mali skúsenosti (prečítajte si recenziu Starbucks Blonde Roast), a teda svetlé to nebolo. Preto ani teraz nečakáme nič svetlo pražené. Káva so sebou nesie aj nezvyčajnú zaujímavosť: je ochutená. Konkrétne ide o príchuť Toffee Nut, čiže karamel a lieskové oriešky. Starbucks uvádza aj chuťový profil kávy, v ktorom by sme mali cítiť sladký karamel, pražené oriešky a vianočné sviatky. Poďme teda spolu nasať atmosféru Vianoc v Starbuckse. 

Náš tip: kvalitné kapsuly typu Nespresso z mnohých rôznych pražiarní plnené slovenskou firmou nájdete na eshope kavovekapsule.eu.

Starbucks Toffee Nut - kávové kapsuly

Hodnotenie kapsuly Starbucks Toffee Nut

Keďže ide o výnimočnú kávu, budeme ju výnimočne hodnotiť inak ako ostatné kapsuly. Káva je ochutená, a tak nám nepripadá férové hodnotiť ju v rámci rovnakých kategórií ako nedochutené kávy. 

Aróma kávy nás prekvapila asi najviac. Nečakali sme, že sa v aróme až do takej miery odrazí dochutenie kávy. Pripravená kapsula takmer ani nevoňala ako káva, ale ako akýsi sladký karamelový nápoj, avšak s veľmi umelou karamelovou vôňou. Vôňa bola vo všeobecnosti sladká, karamelová.

Starbucks Toffee Nut

Sladkosť vs. horkosť

Toffee Nut dochutenie bolo extrémne výrazné aj v chuti kávy. Ak by sme ju mali hodnotiť v kategórii sladkosť, určite by dostala plný počet bodov. Káva však vie byť veľmi príjemne sladká už sama o sebe a aj bez dochutenia. Toto dochutenie bolo extrémne umelé a násilné. 

Čo sa Toffee Nut príchuti nepodarilo úplne prekryť, je horkosť kávy. Keď povieme, že káva bola extrémne horká, asi to nikoho neprekvapí. Výrazná horkosť dominovala zatiaľ vo všetkých kávach Starbucks, ktoré sme recenzovali. Často prehlušila všetko ostatné, čo sa v káve nachádzalo. Očakávali sme, že tak výraznej sladkosti sa podarí prebiť extrémnu horkosť kávy, no naše očakávania sa nenaplnili. Napriek všetkej tej umelej chuti karamelu sa horkosti podarilo vydriapať sa na povrch. 

Starbucks Toffee Nut - príprava na kapsulovom kávovare Morning

Vodnatá káva

Ďalším zaujímavým chuťovým vnemom bola štruktúra kávy a jej telo. Kapsulu sme pripravili cez kapsulový kávovar Morning (program Short Dark Roast). Štruktúra vôbec nebola taká hutná, na akú sme zvyknutí pri iných, kvalitnejších kapsuliach. Táto podivuhodná vodnatosť však mala výhodu: dochuti pomohla rýchlo zmiznúť. 

Starbucks odporúča kapsulu vyskúšať aj s mliekom. Možno práve mlieko by pomohlo zmierniť prítomnú horkosť v káve. My sme sa už nemohli ďalej trápiť a úplne nám stačilo ochutnať túto kapsulu raz. 

káva pripravená z kapsuly Starbucks Toffee Nut

Záver

Keď si v Starbuckse Vianoce predstavujú takto, tak sú to teda poriadne horké Vianoce. Príchuti Toffee Nut sa kávu zachrániť nepodarilo. A vlastne ani samotné dochutenie nepôsobilo presvedčivo, skôr umelo. 

Preto odporúčame nenechať sa okabátiť pekným vzhľadom a slovami “limitovaná edícia”. Ani v tomto prípade od Starbucks nemôžete čakať kvalitu. Rozhodne sa viac oplatí investovať do kvalitných výberových kapsúl.

Náš tip: kvalitné kapsuly typu Nespresso z mnohých rôznych pražiarní plnené slovenskou firmou nájdete na eshope kavovekapsule.eu.

kávové kapsuly Starbucks Toffee Nut - káva
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close