Zaujímavosti o káve

Kávové kúpele? V Japonsku je to realita…

Sociálnou sieťou YouTube pred časom kolovalo video nadšenca, ktorý si doma pripravil poriadny kávový kúpeľ. Okrem instantnej kávy do neho pridal aj vrece naplnené klasickou kávou a vo vani ho vylúhoval ako vrecko s čajom. Následne sa vo svojom diele vykúpal a tvrdil, že ho to skutočne poriadne „nakoplo“.

Vraj dokonca pocítil triašku, čo je pri bežných kávach jeden z možných vedľajších príznakov. Mimochodom, ak to chcete bez triašky, sčervenania, prípadne ďalších ťažkostí, skúste Caféziu; tá je v tomto smere špecifická a určená je presne pre ľudí s takýmito problémami.

Avšak späť k veci; spomínaný youtuber vystupujúci pod menom FunnyMeNow nebol jediný, komu prišlo na um vykúpať sa v káve. V japonskom meste Hakone nachádzajúcom sa približne 80 kilometrov od hlavného mesta Tokia, majú veľmi netradičné kúpele, pričom okrem iného si vie bežný človiečik lebediť aj v káve.

Majitelia kúpeľov na svojej stránke informujú o tom, že káva sa pripravuje „pri nižších teplotách z horúcej termálnej vody“. Možno to znie záhadne, ale chápať to máme tak, že na prípravu sa nevyužíva klasická vriaca voda a ani voda s teplotou blížiacou sa bodu varu, ale na tento účel slúži termálny prameň nižšej teploty.

Výhody okúpania sa spočívajú napríklad v znížení únavy, nadobudnutí energie, ale tekutina má veľmi pozitívny vplyv aj na pokožku. Káva je vďaka spoločnosti Mitsumoto Coffee dolievaná trikrát denne, avšak pri bazéne je aj stručné upozornenie: „No drinking, please.“. Piť by ste ju teda nemali.

Kávové kúpele, kúpanie v káve
Tak čo, dali by ste si povedať?

V kúpeľoch a vodnom zábavnom parku s názvom Hakone Kowakien Yunessun sa návštevníci okrem toho vedia potešiť napríklad aj vykúpaním v zelenom čaji, avšak k dispozícii sú aj kúpele z červeného vína, prípadne zo saké. Celkovo je k dispozícii 26 atrakcií.

Na záver dodajme, že v tomto období majú v spomínanom komplexe až 45-percentné zľavy. Štvorhodinová vstupenka pre dospelého vyjde na 2 250 jenov (18,73e), za dieťa do 11 rokov je potrebné zaplatiť 1 300 jenov (10,82e).

Komu sa do Japonska kvôli takémuto zážitku nechce, toho možno poteší informácia, že aj naše kúpele v Dudinciach ponúkajú produkt s názvom „Kávové detoxikačné ošetrenie tela“, ktorý „podporuje telesnú energiu, stimuluje látkovú výmenu, aktivuje mikrocirkuláciu a detoxikuje. Podporuje tiež prečistenie pokožky a spevňuje kontúry tela. Má takisto anticelulitídny účinok.“

Ak vás neoslovilo jedno ani druhé, treťou alternatívou je už len napodobniť skôr spomínaného youtubera. Veľa šťastia!

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close