Zdravie

Kofeínové produkty na pleť a pokožku, ktoré musíte skúsiť

Kofeín je jedinečná látka, ktorú poznáme hlavne vďaka káve. Stačí, že si dáme pár dúškov a odrazu ožijeme či pookrejeme. Kofeín nás dokáže nakopnúť a naštartovať, dodá sviežu energiu, chuť, silu a tým pádom aj lepšiu náladu. Tu sa však výpočet jeho pozitív nekončí, pretože pomáhať môže aj inými spôsobmi. Existujú aj kofeínové produkty na pleť a pokožku, ktoré pomôžu s jej skvalitnením a dodajú jej pevnosť či vitalitu.

Dnes je kofeín k dispozícii aj vo forme rôznych krémov, gélov, šampónov, hydratačných tekutín, ale napríklad aj vôd po holení či dokonca sprejov. Kozmetický priemysel si totiž veľmi dobre uvedomuje široké spektrum jeho využitia. V tomto článku vám predstavíme hneď niekoľko kofeínových produktov, ktorý by ste mali vyskúšať.

S čím pomáha kofeín?

  • s lepším prekrvením organizmu
  • blahodarne pôsobí proti opuchom
  • zmenšuje viditeľnosť tmavých kruhov na tvári
  • v boji s kŕčovými žilami
  • potláča príznaky celulitídy
  • podporuje rozklad nahromadených tukových tkanív
  • pokožke prinavracia pevnosť
  • telo chráni pred voľnými radikálmi a tým pádom spomaľuje proces starnutia
  • pomáha s ochranou pred UV žiarením
  • znižuje riziko vzniku malígneho melanómu.

Čo hovoria o kofeíne odborníci?

Téme týkajúcej sa pozitívnych vlastností kofeínu sa venuje množstvo rôznych článkov. „Kofeín je antioxidant, čo znamená, že pomáha znižovať aktivitu kyslíkatých molekúl, ktoré spôsobujú poškodenie pokožky,“ povedal dermatológ Morgan Rabach pre Refinery29.com, aby následne spomenul aj ďalší veľmi pozitívny dôsledok užívania kofeínu: „V okolí očí spôsobí zmenšenie tmavých kruhov a opuchov.“

V tejto súvislosti radi pripomíname aj výsledky odbornej štúdie, ktoré v plnom znení nájdete na stránke researchgate.net. Okrem iného v nich stojí, že „kofeín je v kozmetike čoraz viac využívaný hlavne vďaka svojej vysokej biologickej aktivite a schopnosti preniknúť cez pokožku.“ Práve táto skutočnosť je veľmi dôležitá a kofeínovým prípravkom dáva oproti bežným krémom veľkú výhodu.

„Kofeín má aj silné antioxidačné vlastnosti. Bunky pomáha chrániť pred UV-žiarením a spomaľuje proces starnutia pokožky. Ba čo viac, kofeín v kozmetických výrobkoch podporuje mikrocirkuláciu krvi v pokožke a dokonca stimuluje rast vlasov,“ dodáva spomínaný zdroj.

Kofeínové produkty na pleť a pokožku, ktoré sa oplatí kúpiť

Niekoľko produktov a prípravkov s účinným kofeínom nájdete v eshope VITANELLA.sk, všetky navyše s vynikajúcimi cenami.

NAVIA ÍLOVÁ MASKA S GUARANOU A KOFEÍNOM

Pripravená maska je dodávaná aj so špeciálnou „špachtličkou“, ktorá uľahčuje nanášanie. Vhodná je hlavne pre ľudí po tridsiatke, ktorí už prirodzene majú problém so stratou pružnosti pokožky a objavujú sa im prvé vrásky.

Starnutie spôsobuje aj vysúšanie pleti, avšak energizujúca ílová maska s kofeínom, guaranou a organickými esenciálnymi olejmi jej dodá ten správny náboj, dokáže ju vyhladiť a spevniť, kožné bunky nabudí k aktivite.

Kofeín, ošetrenie pleti a pokožky
Viac informácií o ílovej maske s guaranou a kofeínom nájdete priamo na eshope vitanella.sk.

KOKOSOVÝ PEELING S KOFEÍNOM

Tento píling od spoločnosti SAVON obsahuje okrem kofeínu hlavne trstinový cukor a kokos, pričom podľa výrobcu vnáša do skrášľovacieho rituálu „rozkoš a potešenie“. Veľmi cenný je aj nechtíkový extrakt, ktorý spĺňa protizápalovú funkciu a pokožku upokojuje.

„Prírodný kofeín pokožku prekrví a pôsobí aj proti celulitíde,“ píše sa v opise produktu na stránke vitanella.sk. „Dosiahnete tak príjemný relax pre celé telo.“

Výrobok sa odporúča používať v sprche. Peeling treba vmasírovať do pokožky celého tela, ale pochopiteľne hlavne na suché miesta ako spodnú časť chodidiel, lakte, prípadne kolená. Po exfoliácii ostane na tele jemný olejový film, takže nie je potrebné použitie žiadneho ďalšieho hydratačného krému.

Kofeín a pokožka: kokosový peeling s kofeínom
Viac informácií o kokosovom peelingu s kofeínom nájdete priamo na webe vitanella.sk.

PLEŤOVÝ HYDRATAČNÝ FLUID (BIO KOFEÍN + ACAI)

Tento výrobok má za úlohu osviežovať a napínať pleť. Jemná tekutina, respektíve „fluid“, rýchlo vsiakne do pokožky a pomáha jej nadobudnúť potrebnú vláčnosť.

Prípravok obsahuje BIO kofeín, BIO acai a rovnako aj drahocenný mandľový olej. Účinný je hlavne kofeín, ktorý má revitalizujúce účinky a pomáha bojovať s predčasným starnutím pleti.

Kofeín a pokožka: pleťový hydratačný fluid s kofeínom
Viac informácií o pleťovom hydratačnom fluide nájdete priamo na webe vitanella.sk.

Ďalšie odporúčané produkty – klikni na aktívne linky:

Voda po holení BIO kofeín a acai

Sprchový gél a šampón BIO kofeín a acai

Pena na holenie BIO kofeín a acai

Deo sprej BIO kofeín a acai.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close