Zaujímavosti o káve

Koľko zŕn je v 100 gramoch kávy?

Ráno si otvoríte balenie svojej obľúbenej kávy a navážite potrebné množstvo zrniek. Následne ich nasypete do mlynčeka a rozbehnete celý tradičný kávový rituál. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko zŕn by v takom balení mohlo byť? Alebo sa opýtajme inak: Koľko zŕn je v 100 gramoch kávy?

Nám táto otázka skrsla vo chvíli, keď sme otvárali vzorku kávy PERU SHB CHANCHAMAYO od spoločnosti Casa del Caffé. Pustili sme sa do neľahkej úlohy a rozhodli sme sa zrná porátať.

Koľko zŕn kávy bolo v stogramovom balení?

V záujme toho, aby sme sa nepomýlili, sme ich poskladali na malé kôpky. Jedna mala presne desať zŕn. Takto bolo počítanie najľahšie a dospeli sme k číslu 658.

Téme sa mimochodom venovala aj stránka jaknakavu.eu, ktorá prišla na to, že v sto gramoch kávy nájdeme v priemere 780 zŕn.

Sto gramov môže byť aj viac ako tisíc zŕn

Najviac, presne 1 056, ich narátali v káve Ethiopia Kebado Haile Selassie od pražierne Doubleshot. Najmenej (679) v Bolivia Jacinto Titirico rovnako od Doubleshotu .

My sme ich v Peru SHB Chanchamayo od Casa del Caffé narátali ešte menej (658). Musíme teda predpokladať, že správne číslo sa môže pohybovať v pomerne širokom spektre.

Ak sa budete nudiť, urobte si svoj vlastný pokus. No a potom nám samozrejme dajte vedieť, k akému číslu ste sa dopracovali. Takže koľko zŕn je v 100 gramoch kávy?

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close