Zaujímavosti

Koľko zŕn je v 100 gramoch kávy?

Eshop s kávou

Ráno si otvoríte balenie svojej obľúbenej kávy, navážite si potrebné množstvo zrniek, ktoré následne nasypete do mlynčeka a rozbehnete celý tradičný kávový rituál.

Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko zŕn je v kávovom balení? Hmmm?

Nám to veru prišlo na um a keď sme otvárali kávu PERU SHB CHANCHAMAYO od spoločnosti Casa del Café, pustili sme sa do neľahkej úlohy. Porátali sme všetky zrná, ktoré sa v stogramovom balení nachádzali.

V záujme toho, aby sme sa nepomýlili, sme ich poskladali na malé kôpky, pričom v každej bolo presne desať zŕn. Takto sa to počítalo najľahšie a dospeli sme k záveru, ktorý vám zatiaľ neprezradíme.

Máte predstavu, koľko ich mohlo byť?

Na Instagrame sme v tejto súvislosti vypísali súťaž a ak budete najbližšie k správnej odpovedi, dostanete 250-gramovú PERU SHB CHANCHAMAYO od Casa del Caffé a 227-gramovú Caféziu.

Tak poďte na to, pravidlá súťaže sú vysvetlené v priloženom poste. Prajeme veľa šťastia!

Aktualizované:

Správna odpoveď na našu otázku bola 658 zŕn.

Téme sa mimochodom venovala aj stránka jaknakavu.eu, ktorá prišla na to, že priemerne v sto gramoch kávy nájdeme 780 zŕn.

Najviac, presne 1 056, ich narátali v káve Ethiopia Kebado Haile Selassie od pražierne Doubleshot, najmenej (679) v Bolivia Jacinto Titirico rovnako od Doubleshotu .

My sme ich v Peru SHB Chanchamayo od Casa del Caffé narátali ešte menej (658), takže správne číslo sa môže pohybovať v pomerne širokom spektre.

Ak sa budete nudiť, môžete nám pomôcť a informovať nás o počtoch zŕn v ďalších typoch káv. Príjemné počítanie.

Casa del Caffé
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close

Máte Adblock :(

Spravodajské stránky nemajú šancu prežiť bez reklamy. Preto by sme vás radi poprosili o to, aby ste si u nás vypli Adblock. Ďakujeme za pochopenie.