Zaujímavosti o káve

Koronavírus spôsobil paniku: Kaviareň bartruje kávu za toaletný papier

Koronavírus sa šíri celým svetom a prvé náznaky paniky prichádzajú už aj z Austrálie. Domáci obyvatelia sa zľakli a niektoré tovary z obchodov doslova zmizli. Okrem rôznych dezinfekčných prostriedkov a potravín s dlhodobou spotrebou ide napríklad aj o toaletný papier.

Jedna z kaviarní v štáte Queensland, konkrétne Jaques Coffee Plantation v Mareebe, začala kávu ponúkať bartrovou výmenou za toaletný papier. Inak by pravdepodobne musela zavrieť, pretože túto pomôcku nedokázala zohnať a vznikol by hygienický problém.

„Keď ma moji ľudia informovali, že kontaktovali troch či štyroch miestnych dodávateľov a nikto z nich už nemal toaletný papier, bola to fakt nepríjemná situácia,“ povedal generálny manažér kaviarne Jason Jaques pre abc.net.au. „A to hovorím o veľkoobchodoch, nielen o supermarketoch…“

Manažér to vymyslel nasledovne: jednu kávu „to go“ začal ponúkať výmenou za tri rolky toaletného papiera a kilogramové balenie zŕn zasa výmenou za veľké balenie pozostávajúce z 36 roliek záchodovej pomôcky.

„Viem, že toaletný papier sa v tejto komunite vyskytuje a ľudia si ho naskladnili,“ pokračoval. „Napadlo mi, že takto by sme sa k nejakému možno mohli dostať. Uvidíme, kto nám niečo prinesie. Určite ho budeme potrebovať viac a dodávatelia nám ho z dlhodobého hľadiska aj sľúbili, ale začína to byť kritické.“

Jaques bol dobre naladený a priznal, že so svojimi ľuďmi už uvažoval aj o nasadení novinového papiera, prípadne listov zo stromov alebo dokonca kávových listov. Ak sa nebude dať inak, ľudia si budú musieť vystačiť s takouto hygienou.

Kilogram kávových zŕn stojí v predajni austrálskej plantáže 42 dolárov (necelých 24 eur, pozn. autora) a jeho výmena za 36 roliek toaletného papiera znie lákavo. Napriek tomu sa nenašiel nikto, kto by na tento barter pristúpil! „A to je ešte zaujímavejšie a zábavnejšie,“ skonštatoval Jaques, ktorý sa napokon k niekoľkým rolkám papiera predsa len dostal.

Za tri kávy ich vymenil s pánkom menom Scott Mahaffey. „Najskôr som si myslel, že ide o žart,“ vyjadril sa záchranca. „Manželka bola práve v nákupnom centre a videla, že tam ešte majú toaleťák, tak si pomyslela, že by sme ho mohli odniesť. Boli sme fakt zvedaví, čo nám na to povedia a oni ho ozaj potrebovali. Tých deväť roliek by im mohlo vydržať možno na deň.“

Neskôr sa situácia ešte zlepšila a mladé dievča malo priniesť ďalších deväť roliek, pričom za ne vôbec nič nechcela. „A my ho fakt potrebujeme, denne ho minieme dosť. Káva niektorých ľudí pošle na záchod, takže to ide ruka v ruke,“ dodal Jason Jaques.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close