Zaujímavosti o káve

Koronavírus zvýši spotrebu jednorazových pohárov

Koronavírus sa naďalej šíri a s rôznymi opatreniami, ktoré by mali zamedziť jeho ďalšiemu rozmachu, prichádzajú štáty, ale aj jednotlivé spoločnosti, z celého sveta. Na Slovensku máme dočasne zrušené športové podujatia, zatvorené kostoly, plavárne i mnoho vzdelávacích zariadení, v zahraničí sme narazili aj na zvláštnejšie opatrenia.

Zo Spojených štátov amerických prišla správa, ktorá sa týka kávy: spoločnosť Starbucks sa totiž rozhodla, že nápoje bude odteraz podávať len v jednorazových pohároch, a to až do odvolania – platí to pre USA, Kanadu i Veľkú Britániu. Ekologicky založení konzumenti nie sú príliš spokojní, pretože mnohí si nosili poháre so sebou. Dokonca aj tí zákazníci, ktorí kávu vypijú priamo na mieste, dostanú jednorazový pohár.

„Dočasne zastavujeme využívanie osobných pohárov, ako aj pohárov, ktoré sú určené pre konzumovanie priamo na našich prevádzkach,“ uviedla výkonná viceprezidentka spoločnosti Rossann Williamsová s dodatkom, že všetci ľudia, ktorí prídu s vlastným pohárom, dostanú tradičnú 10-centovú zľavu. Kávu však do neho nedostanú.

Spoločnosť Starbucks oznámila, že rozhodnutie spravila s ohľadom na zdravie obyvateľstva. Jej predstavitelia sú vraj „optimisti a veria, že to bude len dočasné riešenie.“ Poučiť sa mali zo situácie, ktorú na vlastnej koži zažili zamestnanci a návštevníci Starbucksu v Číne.

Milovníci kávy však vôbec nie sú nadšení a ničomu nerozumejú. „Tak toto je smiešne. Starbucks nebude akceptovať môj pohár, ale bude akceptovať špinavé peniaze, na ktorých môže byť viac baktérií, ako na pohári,“ napísal v diskusii na Yahoo zákazník Brady, pričom druhý, Christopher, dodal: „Takže poháre, ktorých sa dotknú oni, používať môžeme, ale svoje vlastné nie?“

Aktualizované (streda 11. marca, 14:15)

Rovnaké snahy následne prezentoval aj McDonald’s, konkrétne jeho franšízy v Austrálii a na Novom Zélande. Aj u protinožcov sa totiž koronavírus začína dosť výrazne šíriť a kompetentní nechcú nič podceniť.

„Rozhodli sme sa, že dočasne pozastavíme využívanie opakovane využiteľných pohárov, a to vo všetkých reštauráciách v krajine,“ potvrdila hovorkyňa siete pre Austráliu.

Nuž a aby toho nebolo málo, rovnaké opatrenia prijímajú aj ďalšie a ďalšie kaviarne a články sietí rýchlych občerstvení. Všetci sú presvedčení o tom, že jednorazové poháre, ktoré zákazník po použití vyhodí, sú v tejto dobe najlepšou alternatívou.

„Uvedomujeme si, že to nemusí byť natoľko ekologicky prijateľné riešenie, ako by sme si všetci priali, ale zdravie a bezpečnosť našich zákazníkov, ale aj zamestnancov, musia byť prvoradé,“ zdôraznil hovorca siete Bonnie Coffee pre Daily Mail.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close