Exkluzívne

Košický festival Káva Čaj Čokoláda zažil plnku, organizátori ho chcú rozšíriť

Festival Káva Čaj Čokoláda, ktorý sa 17. a 18. marca 2023 uskutočnil v Košiciach, prilákal veľké množstvo návštevníkov. Bolo ich toľko, že miestami sa po výstavnej ploche pohybovalo len veľmi ťažko. Košičania ukázali obrovský hlad po káve a postarali sa o neuveriteľnú plnku.

Spomedzi pražiarní kávy sa na festivale ukázali Coffeein, Ready After, mlsnacava, black., Coffia, Čierna Perla, Goriffee, Idylika, INCUPLE, Kávoholik či Verticcio. Letmé rozhovory s ich zástupcami naznačili, že boli spokojní. Vnímali to však rovnako aj samotní organizátori? Bola spokojnosť aj na ich strane?

Viac ako 3 000 ľudí

„Myslím, že sa nám podarilo vytvoriť neskutočne dobrú atmosféru,“ uviedol pre Blog o káve Ivan Čižmárik z Marko production. „Videli sme mix kvalitných vystavovateľov a zaujímavého celodenného programu a workshopov v spojení s krásnymi priestormi košickej Kunsthalle / Haly umenia. Presne o toto sa snažíme; ponúknuť návštevníkom a vystavovateľom nielen „trhovú“ atmosféru na festivale, ale zažiť niečo viac. A to oceňujú aj naši návštevníci, ktorých prišlo naozaj neúrekom.“

To, že ich bolo neúrekom, postrehol asi každý. Najskôr bolo potrebné vystáť si dlhý rad na lístky a potom sa prebíjať davom. „Je to tak. Za celý festival sme narátali viac ako 3 000 návštevníkov. Chceme sa im veľmi pekne poďakovať za podporu, ktorú nám preukázali, ale hlavne za ich trpezlivosť.“

„Reakcie zo strany vystavovateľov boli veľmi pozitívne. Z návštevnosti mali radosť, ale na druhej strane bolo vidieť, že ku koncu už boli poriadne vyčerpaní. Svoje produkty však mohli odprezentovať veľkej skupine ľudí,“ pokračoval Ivan Čižmárik.

Snaha o rozšírenie priestorov

Aká bude budúcnosť festivalu? Nebolo by možno lepšie, ak by sa káva osamostatnila a nedelila sa o priestor s čokoládou a čajom? Možno by potom priestory postačovali.

„Nie, nie, o zmene konceptu zatiaľ neuvažujeme,“ odvetil organizátor. „Naše opatrenia do ďalších ročníkov budú zamerané hlavne na rozšírenie výstavnej plochy, a to tak, aby sa vystavovatelia i návštevníci cítili komfortnejšie. Kunsthalle disponuje aj ďalšími priestormi, ktoré chceme využiť.“

Košičania veľmi potešili

Keď sme Ivana požiadali o záverečné slová, vyzeralo to tak, že jedno oko sa teší, druhé smúti. Mal pocit, že všetko bolo možné zvládnuť aj o niečo lepšie.

„Košičania, svojou hojnou účasťou ste nás veľmi potešili. Bolo to neuveriteľné. Mrzí nás, ak ste sa niektorí necítili komfortne; či ste dlho čakali v rade na vstupe, pri stánkoch, prípadne sa niekomu neušla festivalová taška. Úprimne sa za to ospravedlňujeme a začíname tvrdo pracovať na tom, aby ste v budúcom roku odišli z festivalu ešte spokojnejší. Vidíme sa na festivale Káva Čaj Čokoláda Košice 2024!“ dodal Ivan Čižmárik.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close