ReceptySpôsoby prípravy

Kovbojská káva: V jednoduchosti je krása (VIDEO)

Káva sa pripravuje na nespočetné množstvo spôsobov a jedným z tých jednoduchších je tzv. „kovbojská káva“. Postačí vám hrniec, káva, voda a chvíľka snahy. Ide o recept, ktorý je ideálny hlavne pri kempovaní, stanovaní, prípadne pri opekačke.

„Kovbojská káva má často zlé meno len preto, že je príliš silná alebo horká, ale ak sa budete držať nasledujúcich krokov, dokážete pripraviť nápoj na úrovni toho, ktorý si robíte doma,“ uviedla Georgia Pellegriniová vo svojom videu na YouTube.

Štyri lyžice na pol litra…

V prvom kroku je potrebné naplniť hrniec potrebným množstvom vody a priviesť ju k varu. Autorka videa odporúča dve polievkové lyžice kávy k 240 mililitrom vody, takže na pol litra by to boli štyri lyžice.

„Keď voda zovrie, zložte hrniec z ohňa a nechajte ho postáť okolo30 sekúnd. Vďaka tomu teplota vody klesne na približne 93 stupňov Celzia (autorka videa hovorí o 200 stupňoch Fahrenheita, pozn. red.), čo je perfektná teplota pre uvarenie kávy.“

Štyri minútky extrahovania

„Pridajte kávu a vodu premiešajte. Nechajte ju stáť približne dve minúty a opäť zamiešajte. Potom ju nechajte stáť ešte dve minúty a máte hotovo. Ale ešte predtým, ako ju začnete podávať, pokropte ju malým množstvom studenej vody. Plávajúcej mletej zmesi tak pomôžete klesnúť na dno,“ skonštatovala Pellegriniová.

Spomínaná studená voda je preto veľmi dôležitá a mimoriadne uľahčí nalievanie kávy. Keď tak spravíte pomaly a citlivo, grunt ostane na dne hrnca a do šálky vám neprenikne.

Škrupiny z vajec znížia aciditu

„Ak budete mať pocit, že takáto káva je na váš vkus príliš silná, skúste do nej pridať škrupiny z vajec. Tie sú zásadité, takže dokážu znížiť aciditu kávy. Rozbité a umyté škrupiny pridajte do hrnca v rovnakom okamihu, ako do neho pridávate kávu. Nechajte ich tam počas celého procesu varenia a aj počas nalievania kávy,“ dodala Georgia Pellegriniová.

Celý postup si viete pozrieť aj v priloženom videu…

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close