Slovenská pražiareň kávy Rýdze vyrukovala s cenovo dostupnou kávou. Ide o Guatemalu Huehuetenango, ktorej kilové balenie si na eshope praziarenrydze.sk môžete zakúpiť za 23,17 € – keď mali podobnú akciu v októbri, káva sa vypredala za 20 hodín. Prezradíme vám, ako sa dopracujete k takejto extrémne výhodnej cene.
Guatemala od Rýdze na prvý pohľad zaujme obalom. Ten je úplne iný ako čokoľvek, na čo ste boli doposiaľ zvyknutí. Rovnako, ako obaly ostatných káv tejto značky, aj tento dizajnoval syn majiteľov pražiarne Jakubko. Pražiareň Rýdze sa tak veľmi šikovne odlíšila od konkurencie.

Kilo kávy za 23,17 €
Keď hľadáte cenovo výhodnú kávu vhodnú aj do automatických kávovarov, toto je niečo pre vás: kilové balenie Guatemaly Huehuetenango je na eshope praziarenrydze.sk aktuálne v zľave z 35,90 € na 27,10 €, no vy máte ešte dve možnosti, ako cenu znížiť.
Jednak môžete použiť zľavový kód BLOGOKAVE10 a keď sa okrem toho prihlásite aj do newslettra pražiarne, mailom vám príde aj druhý zľavový kód na zľavu 5 %. Po uplatnení oboch kódov bude finálna cena za kilo kávy len 23,17 €.

Náš barista Filip Lörinc bol z pomeru cena/kvalita príjemne prekvapený:
„Takáto budgetová káva ma počas testovania poriadne bavila. Guatemala od Rýdze spája kvalitne vypestované guatemalské zrno s moderným prístupom k praženiu. Nečakajte od nej žiadne prehnané praženie ani chute s ním spojené. Testovaná vzorka je napražená rovnomerne, do svetlohnedého sfarbenia. Vďaka tomu je potenciál samotného zrna pekne priznaný.“
„Chuti dominuje výrazná sladkosť pripomínajúca karamel a čokoládu, no objaví sa v nej aj štipka ovocnosti. Tú reprezentuje jablko, ktoré za studena vytvára jemnú aciditu, zatiaľ čo za tepla pôsobí skôr sladko. Horkosť kávy je veľmi príjemná, má charakter karamelizovaného cukru a kakaa.“

„Káva má stredne ťažké telo a hladkú textúru. V dochuti sa premieta najmä karamelová horkosť a čokoládová sladkosť. Pri tejto cenovke nemám káve absolútne čo vytknúť – je jemná, sladká a komplexná. Super voľba na espresso, ale aj do kapučína či „lattéčka“,“ dodal Filip Lörinc.
„Kávu zámerne pražíme čokoládovejšie a sústredíme sa primárne na sladkosť čokolády a karamelu – súčasne vieme, že väčšina zákazníkov nemá rada ovocnosť,“ povedal pre Blog o káve pražiar Bohumír Luzar. „Aciditu v káve nečakajte, no milovníkov tradičnejších chutí práve vďaka tomu poriadne baví.“
Nečakajte, nakupujte
Poďte hneď na eshop praziarenrydze.sk a kúpte si Guatemalu Huehuetenango, kým je k dispozícii. Ide totiž limitovanú ponuku len na prvých 200 kilogramových balení.

PS: zľavový kód BLOGOKAVE10 platí aj na ostatné kávy z ponuky pražiarne Rýdze.








