KávovaryKávový bloger

La Specialista Arte: Vstupenka do veľkého kávového sveta

Mnoho kávičkárov prechádza podobnou cestou. Začína zalievaným turkom, pokračuje moka kanvičkou, postupne k tomu pridá jednoduchý mlynček a experimentovanie s rôznymi spôsobmi prípravy. V rámci prirodzenej cesty ďalej nasledujú automatické kávovary a najvyššiu ligu tvoria kávovary pákové. Tie sú akousi vstupenkou do veľkého kávového sveta, v ktorom sa z bežného konzumenta kávy stáva barista. Prezradím vám niečo o La Specialista Arte, ktorý práve prichádza na trh. K dispozícii bude od apríla 2022.

Náš tip: La Specialista Arte si už teraz viete zakúpiť na webe De’Longhi – kliknite sem.

Lídrom na trhu kávovarov je talianska spoločnosť De’Longhi a pravdepodobne aj vy poznáte niekoho, kto má doma produkt tejto značky. My sme v posledných mesiacoch využívali služby plnoautomatického kávovaru De’Longhi PrimaDonna Soul. Stroj s mimoriadne jednoduchým ovládaním a ponukou vyše 20 nápojov dokáže zvýšiť pocit domáceho luxusu a určite by sa dokonale uplatnil aj v kanceláriách.

Krok od automatu k páke

Ako však hovorí názov takýchto kávovarov, sú „plnoautomatické“ a väčšinu úkonov vykonajú samé podľa prednastaveného programu. No a ak chcete s kávou viac experimentovať, lepšie ju prispôsobiť vlastnému gustu a doslova sa s ňou vyhrať, potrebujete mať v rukách lepšie „páky“.

Z pohľadu ponuky spoločnosti De’Longhi je v tomto smere najzaujímavejší rad označený ako La Specialista. Vstupenkou do veľkého kávového sveta je model Arte, vyššia liga je model Prestigio a špička nesie označenie Maestro. S Arte sa naučíte baristické základy, s Prestigiom sa posuniete o stupienok vyššie a s Maestrom by ste sa mali cítiť ako naozajstný expert. Taký je plán.

Najskôr Arte, potom Maestro

V redakcii Blogu o káve sme práve začali testovať La Specialista Arte. Zasvätíme mu niekoľko týždňov a pokúsime sa čo najlepšie rozpoznať rozdiely oproti PrimaDonne. Chceme vidieť, o koľko je lepší či horší a hlavne v čom všetkom je iný. Keď to zvládneme, pustíme sa do testovania jeho staršieho brata menom La Specialista Maestro.

Samozrejme nechceme, aby sme touto cestou putovali len sami. Budeme veľmi radi ak sa k nám pridáte. Napíšte nám čo by ste o týchto kávovaroch chceli vedieť a radi to pre vás zistíme a otestujeme. Výstupy následne publikujeme na našich sociálnych sieťach vo forme textov, fotografií, prípadne videí.

pákový kávovar De'Longhi La Specialista Arte
pákový kávovar De’Longhi La Specialista Arte

Čo vieme o La Specialista Arte?

„Je to nový model, ktorý sme práve uviedli na trh,“ povedali nám ľudia z De’Longhi. „Ide o akýsi ‚demokratickejší‘ druh pákového kávovaru. Vhodný je pre každého kávičkára, ktorý si rád spraví vlastný kávový rituál. Arte doplnil rad La Specialista, v ktorom sú okrem neho modely Prestigio a Maestro.“

La Specialista Arte ponúka osem nastavení mletia. Po nasypaní novej kávy sa s otočným voličom trochu pohrajte a pokúste sa dopracovať k takému nastaveniu, aby káva pri príprave pretekala približne 30 sekúnd. Tejto téme sme sa venovali v článku „Ako správne nastaviť mletie na espresso?“ Nájdete tam veľa zaujímavých tipov.

Zážitok z kaviarne u vás doma

Ovládať viete aj tri úrovne teploty vody, čo je ďalší zaujímavý nástroj, ktorý dostanete do rúk. Kompletná baristická sada pomáha eliminovať neporiadok pri mletí kávy a dobre asistuje aj pri jej precíznom utláčaní. Dobrú robotu inak odvádza aj parná tryska MyLatte Art, ktorá pomáha dotvoriť hodvábne hladkú penu a je nápomocná pri skúšaní umeleckých výtvorov Latte Art.

„La Specialista Arte otvára svet kávy baristickej kvality tým, ktorí sa zaujímajú o kávovú kultúru a chcú si doma zopakovať autentický zážitok z kaviarne,“ hlásia kompetentní z De’Longhi. „Tento kávovar je vhodný na nácvik a experimenty s chuťami kávy v kombinácii s najlepšou technológiou. Ponúka vynikajúci pomer cena/výkon.“

De'Longhi La Specialista Arte
De’Longhi La Specialista Arte

Technické parametre La Specialista Arte

Rozmery (š × h × v): 285 mm x 365 mm x 399 mm (so zásobníkom na zrná)

Hmotnosť: 10 kg

Maximálna výška šálky: 120 mm

Tlak čerpadla: 15 bar

Objem nádrže na vodu: 2,5 l

Príkon: 1 400 W.

Ak sa chcete o De’Longhi La Specialista Arte dozvedieť viac, sledujte nás na instagramových kontách @ladislavkiraly a @blogokave. Priebežne budeme prinášať všetko zaujímavé, na čo pri testovaní narazíme.

Náš tip: La Specialista Arte si už teraz viete zakúpiť na webe De’Longhi – kliknite sem.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close