Zaujímavosti o káve

Lavazza darovala bojovníkom v USA 50 000 balíčkov kávy

Talianska spoločnosť Lavazza sa rozhodla pomôcť Spojeným štátom americkým, ktoré sú ťažko ťažko skúšané aktuálnou globálnou pandémiou. Američania situáciu najskôr podcenili, potom sa im vymkla z rúk a dnes majú už viac ako trištvrte milióna nakazených.

Bojovníkom, ktorí sa s vírusom pasujú v prvej línii, tentoraz potešila práve Lavazza. Tá zdravotníkom, policajtom a požiarnikom pôsobiacim v New Yorku či Los Angeles poslala celkovo 50 000 balíčkov kávy a potrebné množstvo kávovarov, vďaka ktorým si môžu pripraviť povzbudzujúci nápoj.

„New York City a Los Angeles, teda mestá, kde sídli mnoho partnerov Lavazzy, sú ochorením COVID-19 tvrdo zasiahnuté,“ povedal výkonný riaditeľ Lavazzy pre Severnú Ameriku Davide Riboni. „New York je epicentrom nákazy v USA a Los Angeles patrí medzi najsilnejšie zasiahnuté mestá na západnom pobreží. Ale okrem toho sme podporili aj iné mestá ako Boston, Washington alebo Chicago.“

Už pred pár týždňami sme vás informovali o tom, že Lavazza pomohla aj regiónu Piemont, kam putovala pomoc v hodnote 10 miliónov eur.

Lavazza touto cestou Američanom pomáha už niekoľko týždňov. Prijímatelia pomoci sa odvďačili formou vďaky na sociálnych sieťach.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close