Zaujímavosti o káve

Lavazza venuje na boj s koronavírusom 10 miliónov eur

Skupina Lavazza, ktorá sídli v talianskom Turíne, venuje na boj s koronavírusom desať miliónov eur. Spoločnosť si uvedomuje potrebu pomôcť a vytypovala si niekoľko projektov z oblastí zdravia či školstva.

Celkovo šesť miliónov eur poputuje na zbierku #IOCISONO (Io ci sono – v preklade „som tam“), ktorú organizuje regionálna vláda v Piemonte. Tieto peniaze budú slúžiť na získanie potrebnej materiálnej podpory pre nemocničné zariadenia a pre „prvú líniu“ zdravotníkov starajúcich sa o chorých.

Ďalšie tri milióny eur sú určené pre nadáciu „Specchio dei Tempi“ (v preklade „Zrkadlo doby“, pozn. red.), ktorá zastrešuje niekoľko oblastí: nemocniciam dodáva novú výbavu, zabezpečuje dodávky pre jednotky intenzívnej starostlivosti a prvej pomoci, pre turínsku nemocnicu dodáva rýchlotesty, školám zabezpečuje sanitačnú výbavu a okrem toho zásobuje aj starších ľudí vo fyzickej alebo finančnej núdzi.

Posledný milión eur má pomôcť rôznym skupinám a organizáciam v oblasti Piemontu, ktoré pomáhajú najslabším a najohrozenejším častiam spoločnosti.

„Skupina Lavazza a všetci jej zamestnanci chcú vyslať pozitívny signál a ukázať jednoznačné a vrúcne presvedčenie v to, že ak budeme všetci spolu a spoločne zaberieme, zvládneme aj tento stav núdze a Taliansko bude opäť raz prekvitať,“ stojí v aktuálnom tlačovom stanovisku skupiny Lavazza.

Dodajme, že spoločnosť založil ešte v roku 1895 Luigi Lavazza, ktorý vyštudoval obchodnú školu a chémiu. Oženil sa a kúpil si obchod s potravinami v Turíne, kde onedlho začal pražiť vlastnú kávu. Zaujal aj tým, že mal až deväť detí.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close