Kávové drinky s Vlčie sirupy

Levanduľové latte: Ako na slnkom zaliatych levanduľovo-ružových lúkach

Prechádzate sa bosí po lúke plnej levandúľ, ich aróma je všade vôkol vás, vietor vám veje vo vlasoch. Počkať, to nie je žiaden sen. Len ste práve ochutnali Levanduľové latte. Zažiť ho môžete vďaka sirupovým mágom z východného Slovenska – spoločnosti Vlčie sirupy a ich kvetinovej bombe Levanduľa – Ruža. Druhá zložka Levanduľového latte pochádza taktiež z východného Slovenska, konkrétne z dielne pražiarne Melody Roastery, ktorá napražila sladkú bombu v podobe kávy Brazília Bobolink

Florálne a svieže tóny neodmysliteľne patria k jari a jarným nápojom. Pumpkin Spice Latte hype je preč, prichádza sezóna Levanduľového latte. Vychutnať si ho môžete v kaviarňach spolupracujúcich s Vlčími sirupmi, ale taktiež si ho môžete pripraviť aj v pohodlí domova. Potrebovať budete len sirup Levanduľa – Ruža od Vlčích sirupov, espresso a mlieko podľa vašich preferencií. 

levanduľové latte - detail

Levanduľové latte v Melody Roastery

Levanduľové latte nájdete v ponuke kaviarne a pražiarne Melody v Košiciach. Ich čokoládovo-oriešková Brazília Bobolink výborne ladí so sladkým a florálnym sirupom od Vlčích. Melody Roastery nájdete na Zvonárskej 12.

Návod na prípravu Levanduľového latte

Pripravte si svoju obľúbenú kávu vhodnú na espresso. Odporúčame siahnuť po sladších, čokoládovejších kávach. Funky a veľmi ovocné kávy by sa s chuťou sirupu mohli biť, čo presne nechcete. Chcete docieliť vyrovnané chute, ktorým bude dominovať florálnosť a sladkosť sirupu. 

Aby vaše Levanduľové latte bolo skutočne ako od profesionálnych baristov z Melody Roastery, odporúčame použiť ich kávu Brazília Bobolink. Táto káva je ako tekutá Nutella s jemnými ovocnými tónmi v pozadí, ktoré podčiarkujú komplexnosť kávy. Výborne sa hodí nielen do klasických mliečnych nápojov, ale taktiež aj do zaujímavých drinkov vylepšených o sirupy. 

Brazília Bobolink od Melody Roastery

Do espressa nalejte sirup Levanduľa – Ruža od Vlčích sirupov. Pozor, neprežeňte to. Sirup je naozaj veľmi výrazný a nemusíte ho pridávať veľa. V lattečku vynikne aj pri menšom množstve. 

sirup Levanduľa Ruža od Vlčie sirupy

Ako posledné pridajte napenené mlieko. Siahnuť môžete aj po alternatívnych mliekach. V takom prípade odporúčame najmä ovsené mlieko, ktoré často nájdete aj v baristickej verzii. Bude sa vám s ním ľahšie pracovať a nebude sa biť s chuťou sirupu. 

levanduľové latte v šálke

Ľadová verzia

Počas teplejších dní si môžete Levanduľové latte pripraviť aj v ľadovej verzii. Do vysokého priehľadného pohára vložte ľad, nalejte sirup, pridajte mlieko a ako posledné espresso. Takto sa vám v latte-čku vytvoria vrstvy, ktoré sa budú postupne premiešavať. Pred pitím nezabudnite drink poriadne premiešať, aby sa sirup dostal do všetkých jeho častí. 

Ako na levanduľovej lúke

Tento drink má naozaj schopnosť premiestniť vás na slnkom zaliate levanduľové lúky, na ktorých kde-tu rastú aj ruže a kakaové bôby.

Levanduľové latte je výrazne cítiť po levanduliach a ružiach. V pozadí sa objavujú čokoládovo-orieškové tóny Brazílie Bobolink zjemnené mliekom. Azda neexistuje človek, ktorému by táto kombinácia mohla nechutiť. 

levanduľové latte - sirup levanduľa ruža od vlčie sirupy

Ak ste ešte nemali možnosť toto skvelé kombo vyskúšať, neváhajte a rýchlo si zadovážte sirup Levanduľa – Ruža od spoločnosti Vlčie sirupy a kávu Brazília Bobolink od Melody Roastery. V šálke vám rozkvitne lúka. 

Prípadne jednoducho navštívte košickú kaviareň Melody Roastery a vychutnajte si Levanduľové latte rýchlo a bez námahy. 

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close