CaféziaZdravie

Máte histamínovú intoleranciu a problém s kávou? Skúste Caféziu

Histamínová intolerancia. Čoraz častejšie skloňovaný pojem, ktorý sa týka dvoch až troch percent populácie. Ide o chorobu, ktorá môže vyvolávať napríklad únavu, opuch slizníc či kože, ale aj tráviace ťažkosti či svrbenie celého tela. Mnoho ľudí si ju sprvoti zamieňa s potravinovou alergiou či celiakiou, ale môže to byť práve histamínová intolerancia (HIT). A verte, táto diagnóza vie váš život poriadne skomplikovať..

„Hitkár“ to nemá jednoduché. Po konzumácii vybraných jedál či nápojov mu môže stúpnuť histamín a problémy sú na svete. Niektoré potraviny hladinu histamínu prirodzene zvyšujú, iné zasa telu bránia odbúravať ho. Je to komplexná záležitosť a čo je zaujímavé, niektorému pacientovi môžu určité veci škodiť, no inému nič nespravia.

Káva a histamínová intolerancia

Existuje dlhý zoznam položiek, ktoré „hitkári“ nemôžu, respektíve by si pri ich užívaní mali dávať pozor. Na druhej strane existujú potraviny, ktoré sú povolené a problémy nespôsobujú. Nuž a mnoho zdrojov uvádza aj informáciu, že problémová je i káva. Opäť to neplatí u každého, ale je známych viacero prípadov ľudí, ktorým bežná káva nerobí dobre.

Detailný pohľad na zrnká bio organickej káfy Cafézia.

Objavte výhody Cafézie

Úmyselne sme napísali „bežná káva“, pretože Cafézia medzi ne nepatrí. Tento produkt ponúka okrem vynikajúcej a lahodnej chuti (dôkaz TU) i viacero ďalších výhod, o ktorých sme písali napríklad v článku „13 dôvodov, prečo piť Caféziu“ a ideálny je aj pre drvivú väčšinu „hitkárov“.

Ide však o špecifické ochorenie a každý jeho „nositeľ“ je jedinečný. Preto je vždy dôležité otestovať, ako koho telo zareaguje.

Cafézia si zaslúži vašu šancu

Po celom Slovensku navštevujeme množstvo rôznych festivalov, výstav či kongresov a stretávame sa so všetkými skupinami ľudí,“ uviedla výkonná riaditeľka spoločnosti Cafézia a výhradná distribútorka tejto kávy pre územie Slovenska Jana Krajňaková v rozhovore pre Blog o káve.

Najzaujímavejšiu skúsenosť s ľuďmi s histamínovou intoleranciou sme nadobudli na výstave Gluten Free Expo v Trenčíne, kam dorazil autobus zo združenia celiatikov,“ pokračovala. „Medzi jeho osádkou bolo i mnoho ľudí patriacich medzi hitkárov. Sledovanie ich reakcií bolo zaujímavé: najskôr možno istá forma nedôverčivosti a opatrnosti, ochutnávanie a napokon spokojnosť.

Cafézia žiada vaše reakcie

Patríte medzi ľudí, ktorí mali s pitím kávy problémy a aj u vás sa potvrdilo, že Cafézia vám nič nerobí? Zástupcovia spomínanej spoločnosti budú veľmi radi, ak sa im ozvete na mailovú adresu info@cafeziaherbalcoffee.sk a podelíte sa o svoje skúsenosti. Do predmetu prosím uveďte „histamínová intolerancia“.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close