KávovaryZaujímavosti o káve

Motor F1 ako kávovar: Dokonalé ranné naštartovanie? (VIDEO)

Monoposty Formuly 1 sú v súčasnosti poháňané už len 1,6-litrovými motormi V6. Skalní fanúšikovia to vedúcim predstaviteľom tohto športu nevedia odpustiť a nostalgicky spomínajú na neskutočný rev, ktorý vytvárali ich predchodcovia V8, V10 alebo V12, teda osem-, desať- či dokonca dvanásťvalce.

Hluk bol natoľko silný, že pri návšteve pretekárskych okruhov bola potrebná ochrana sluchu, lebo inak by hrozilo jeho poškodenie. Táto éra je však nenávratne preč, ľudstvo ako také kráča smerom k zelenšej budúcnosti a motory, s akými kedysi začínal napríklad aj Michael Schumacher, už na scéne neuvidíme.

luxusný kávovar pripomínajúci motor F1

Spoločnosť Super Veloce však týmto fanúšikom chcela aspoň čiastočne vyjsť v ústrety a vyrobila napodobneniny historických motorov, ktoré však slúžia na niečo celkom iné, ako na pohon pretekárskych áut. Neuveríte, ale sú to kávovary.

Dodajme, že doslova umelecké diela sú vyrobené zo špeciálnych materiálov využívaných v leteckom priemysle a k dispozícii sú len v obmedzenom množstve. Zakúpiť sa dá viacero rôznych druhov, ktorých cena sa pohybuje od 10 000 eur vyššie, ale napríklad taký model AURUM 18CT sa predáva za 44 490 eur bez DPH.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close