Zdravie

Môže mlieko v káve spôsobiť vážne problémy? (VIDEO)

O tom, čo spôsobuje pridanie mlieka do kávy, sa toho popísalo viac ako dosť. Internet dáva priestor obrovskému množstvu názorov, ktoré pritom často produkujú ľudia bez akýchkoľvek poznatkov a odbornosti. Vystrašenie čitateľa je v konečnom dôsledku veľmi jednoduché.

V aktuálnom videu uviedol vec na správnu mieru doktor Igor Bukovský, ktorý sa otázkam výživy a trendom v oblasti zdraviu prospešnej životosprávy venuje už takmer tri desaťročia.

Mlieko v káve nás nezabije! Je to hoax

„Je tu jedna vec, o ktorej ešte veľa ľudí nevie: a to je fakt, že pridanie kravského mlieka do čaju, ale aj do kávy, prípadne do kakaa, zhoršuje vstrebávanie užitočných, dôležitých a zdraviu prospešných látok, ktoré patria do veľkej skupiny polyfenolov,“ začal Bukovský svoje vysvetľovanie.

Vzápätí s mierne zvýšeným hlasom pokračoval: „Pridať si mlieko do kávy nás určite nezabije, ako to hovorí internetový hoax. Nezničí nám pečeň, obličky alebo neviem čo, ale pridanie mlieka do čaju, prípadne do kávy, môže zhoršiť vstrebávanie látok, ktoré sú v čaji alebo v káve pre nás prospešné.“

Skúste kávu so sójovým či mandľovým mliekom

Ak ste na pitie kávy s mliekom navyknutí a čierny mok by vám inak nechutil, nezúfajte. Existuje totiž riešenie. „V takomto prípade si namiesto kravského mlieka pridajte do kávy sójové či mandľové mlieko, prípadne akékoľvek iné, možno radšej aj doma vyrobené. Je to totiž lepšie, než živočíšne mlieka.“

„Ak potrebujete zneutralizovať účinok kofeínu, prípadne zmierniť podráždenie žalúdka, tak vám rastlinné mlieka poslúžia rovnako dobre a súčasne sa nimi nepripravíte o dôležité a užitočné látky. Prípadne to môžete spraviť tak, že si do svojej kávy pridáte trochu sójovej alebo nejakej inej smotany,“ dodal Igor Bukovský.

Viac informácií od Igora Bukovského nájdete v priloženom videu. Vysvetlenie týkajúce sa kávy s mliekom začína v čase 41:00.

Značky
Zobraz viac

Podobné články

Back to top button
Close
Close